Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 stycznia 2016, 16:29

autor: Adrian Werner

Fortune Tellers Academy - zapowiedziano mobilne jRPG od producenta Dragon Quest IX

Jin Fujisawa, znany z Dragon Quest IX, ogłosił, że pracuje nad mobilnym RPG-iem Fortune Tellers Academy, który pozwoli graczom na wcielenie się w uczniów szkoły dla jasnowidzów.

Japońska branża gier jest obecnie zdominowana przez urządzenia mobilne i w rezultacie coraz częściej za tworzenie projektów na smartfony oraz tablety zabierają się weterani tytułów konsolowych. Najnowszym tego przykładem jest Jin Fujisawa, który dowodził zespołem odpowiedzialnym za wyśmienite Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies. Ogłosił on właśnie, że pracuje nad mobilnym jRPG-iem zatytułowanym Fortune Tellers Academy.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że jej akcja toczyć się będzie w czasach współczesnych, a gracze wcielą się w uczniów uczęszczających do szkoły dla osób posiadających talenty mistyczne, w tym zwłaszcza przewidywania przyszłości. Te moce nie ograniczą się tylko do tła fabularnego i zamiast tego będą miały również kluczowe znacznie dla mechanizmów rozgrywki.

Fortune Tellers Academy zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera w Japonii nastąpi w styczniu. Na razie nie wiemy, kiedy ukaże się wersja anglojęzyczna, ale wątpimy aby wydawca, czyli firma Square Enix, kazał nam długo czekać.

Na koniec warto wspomnieć, że za projekty wyglądu wszystkich postaci odpowiada artysta Hagu Koshijima, znany głównie jako autor ilustracji do serii młodzieżowych powieści detektywistycznych Biblia Koshodou no Jiken Techou.