Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2017, 20:08

autor: Góral

Fortnite - tryb Battle Royale ukaże się jako darmowa produkcja

Za kilka dni ukaże się Fortnite: Battle Royale, czyli darmowa wersja gry Fortnite, oferująca rozgrywkę w stylu popularnego Playerunknown's Battlegrounds.

Fortnite - tryb Battle Royale ukaże się jako darmowa produkcja - ilustracja #1

Kilka dni temu studio Epic Games ujawniło, że tryb Battle Royale, który ostatnio jest na ustach wielu graczy za sprawą Playerunknown's Battlegrounds, pojawi się w grze Fortnite. Deweloper poinformował, że nowa forma rozgrywki ukaże się jako darmowy, samodzielny tytuł już 26 dnia bieżącego miesiąca i dostępna będzie na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, a także PC-tach. Założenia Fortnite: Battle Royale będą dość proste. Stu graczy zostanie wrzuconych na jedną, wielką mapę, a wygra ten, który utrzyma się przy życiu najdłużej. Niezbędne do przetrwania rzeczy mamy znajdywać podczas rozgrywki. Oprócz tego podczas zabawy trzeba będzie wytwarzać rozmaite elementy i budować różne konstrukcje, np. most, który pozwoli przejść w niedostępne normalnie miejsce.

Fortnite: Battle Royale w skrócie:
  • samodzielna, darmowa produkcja;
  • ukaże się 26 września;
  • dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach.

Deweloper wyjaśnił, że w przypadku Fortnite: Battle Royale nie ma żadnego haczyka. Gra ma być w pełni darmowa, a studio nie zamierza sprzedawać żadnych przedmiotów dających jakąkolwiek przewagę. Nie oznacza to jednak, że nie pojawią się w niej mikropłatności, gdyż w przyszłości najpewniej rozprowadzane będą elementy kosmetyczne.

W opublikowanym FAQ wyjaśniano także kilka innych rzeczy. Na przykład dowiedzieliśmy się, że w przyszłości do Fortnite: Battle Royale dodawane będą nowe mapy. Nie wiadomo jeszcze, czy gra połączy się kiedyś ze swoją siostrą. Firma na razie nie ma jeszcze sprecyzowanych planów i liczy na propozycje fanów w tej sprawie. Co ciekawe, jeżeli kupiliście zwykłe Fortnite w dniach 12-19 września, bo usłyszeliście, że w produkcji pojawi się tryb Battle Royale, ale nie interesuje Was cała reszta, to możecie zgłosić się do dewelopera, który zwróci Wam pieniądze.

Na koniec przypominamy, że podstawowe Fortnite, choć obecnie jest płatne, ukaże się w przyszłym roku w ramach modelu free-to-play. Do tego czasu gra będzie stale rozwijana o nową zawartość.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.