Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2019, 10:40

autor: Adrian Werner

Fortnite Save the World kończy z losową zawartością lootboksów

Wkrótce zniknie losowość lootboksów w trybie Save the World (Ratowanie świata) w grze Fortnite. Zmiany planowane przez Epic Games pozwolą graczom podejrzeć zawartość skrzynki przed dokonaniem zakupu.

Lamy zmienią się na lepsze. - Fortnite Save the World kończy z losową zawartością lootboksów - wiadomość - 2019-01-27
Lamy zmienią się na lepsze.

Studio Epic Games ogłosiło planowane zmiany w Fortnite: Save the World, które w praktyce oznaczają koniec tradycyjnych lootboksów. Nie znikną one z wirtualnego sklepiku, ale pojawi się opcja podejrzenia, co się w nich znajduje, przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu usunięta zostanie losowość, która jest głównym powodem kontrowersji związanych z tym modelem biznesowym.

W Fortnite: Save the World rolę lootboksów pełnią piniaty stylizowane na lamy. Obecnie przed zakupem nie możemy zobaczyć, co się w nich znajduje. Nadchodząca aktualizacja 7.30 zastąpi je tzw. rentgenowskimi lamami, w przypadku których sklepik pokaże dokładnie, co dostaniemy. Ta zmiana nie obejmie zdobywanych przez rozgrywkę minilam oraz okolicznościowych piniat z wydarzeń.

Nie będziemy już musieli kupować kota w worku.  - Fortnite Save the World kończy z losową zawartością lootboksów - wiadomość - 2019-01-27
Nie będziemy już musieli kupować kota w worku.

Oferowane przedmioty będą bazowały na naszym koncie, tak aby współgrało to z wprowadzoną wcześniej w patchu 5.10 zmianą ograniczającą pojawianie się duplikatów. Dzięki niej jeśli w piniacie znajdzie się np. legendarny shotgun, to gra dobierze go spośród tych, których nie mamy na koncie. Dopiero w sytuacji, gdy mamy wszystkie typy danego przedmiotu, gra przyzna nam drugi egzemplarz już posiadanego obiektu.

Zmiany te zostaną wprowadzone tylko w Fortnite: Save the World, czyli płatnym trybie. W znacznie popularniejszym Fortnite: Battle Royale piniaty funkcjonują w inny sposób. Nie znajdziemy ich w sklepiku. Zamiast tego kilka z nich pojawia się na mapie w losowych miejscach na początku meczu i gracze muszą je samodzielnie odnaleźć i otworzyć.

  1. Oficjalna strona Epic Games