Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2020, 17:26

autor: Froozyy

Fortnite opuszcza wczesny dostęp

Epic Games poinformowało, że płatny tryb kooperacyjny w Fortnite - Ratowanie świata - opuszcza dzisiaj wczesny dostęp. Tym samym łatki tej pozbędzie się również tryb kreatywny oraz battle royale.

Fortnite opuszcza wczesny dostęp - ilustracja #1
Fortnite oficjalnie wychodzi z wczesnego dostępu.

Firma Epic Games poinformowała, że nastawiony na fabularną kooperację płatny tryb w FortniteRatowanie świata – opuści dzisiaj wczesny dostęp, w którym znajdował się od prawie trzech lat. Tym samym wraz z nim łatki „wczesnego dostępu” pozbędą się również tryb kreatywny i battle royale, mimo że technicznie już dawno go opuściły. Deweloperzy zaznaczyli jednak, że wraz z oficjalną premierą Ratowanie świata nie będzie dostępne za darmo, tak jak planowano, ale pozostanie w modelu pay-to-play. Dodatkowo poznaliśmy plany twórców dotyczące dalszego rozwoju tego trybu.

Największą nowością w Ratowaniu świata mają być trwające cały sezon tzw. Wyprawy. W trakcie ich dostępności wykonywanie różnych wyzwań będzie zapewniało punkty doświadczenia, które bezpośrednio wpłyną na poziom trudności zabawy oraz wartość nagród. Więcej szczegółów w tym temacie ma ukazać się bliżej daty premiery Wypraw (ta jednak nie została jeszcze podana).

Zmieni się również harmonogram sezonów Ratowania świata. Historie oraz wydarzenia, które odbyły się już wcześniej, będą pojawiać się teraz rotacyjnie, niezależnie od trybu battle royale. Podobno ma nie zabraknąć również nowości takich jak wątki fabularne oraz bohaterowie, ale będą one pojawiały się od teraz znacznie rzadziej (pierwsze, utrzymane w pirackich klimatach, dostępne są od dziś). Na koniec warto również wspomnieć o tym, że pakiety osób, które zapłaciły za kampanię fabularną Ratowania świata, zostały ulepszone za darmo.