Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2017, 20:13

autor: Vergil

For Honor – w maju start drugiego sezonu

Firma Ubisoft orze jak może, byle tylko podtrzymać zainteresowanie grą For Honor. Dzisiaj światło dzienne ujrzał efektowny zwiastun drugiego sezonu, którego premiera ma się odbyć w maju.

Ubisoft opublikował dzisiaj zwiastun drugiego sezonu zatytułowanego Cień i potęga (ang. Shadow and Might), jaki rozpocznie się w For Honor szesnastego maja. Wydarzenie wystartuje jednocześnie na wszystkich platformach (a zatem na komputerach osobistych, Xboksie One i PlayStation 4), a przyniesie ze sobą całkiem sporo nowej zawartości, z której jednak tylko część będzie dostępna całkowicie za darmo. Nim przejdziemy do opisu przygotowanych przez deweloperów atrakcji, rzućmy okiem na wspomniany wcześniej materiał wideo.

Skoro seans mamy już za sobą, możemy przejść do listy dodatków. Zacznijmy od tego, że start nowego sezonu przyniesie ze sobą dwie nowe mapy (Forge oraz Temple Garden), pachnące świeżością wyposażenie zwane „epickim”, a także liczne poprawki i nowości w mechanice rozgrywki. Wszystko to zostanie udostępnione za darmo w dniu rozpoczęcia omawianego wydarzenia. Inaczej mają się sprawy z nowymi bohaterami.

Do naszej dyspozycji zostanie oddany Shinobi (Samurajski Asasyn wyspecjalizowany w eliminacji przeciwników z godną pozazdroszczenia precyzją) oraz Centurion doskonale radzący sobie w walce w zwarciu. W pierwszej kolejności, a więc szesnastego maja, herosi trafią w ręce osób zaopatrzonych w przepustkę sezonową. Pozostali będą musieli poczekać na swoją kolej tydzień dłużej – odblokowanie nowych postaci będzie się dla nich wiązać z koniecznością uiszczenia opłaty w stali pełniącej w omawianej produkcji rolę waluty.

Czy Shinobi zdoła namieszać na wirtualnym polu bitwy? - For Honor – w maju start drugiego sezonu - wiadomość - 2017-04-28
Czy Shinobi zdoła namieszać na wirtualnym polu bitwy?

W tym momencie warto pochylić się nad słabnącym zainteresowaniem grą, którego pierwszą jaskółką był spadek liczby graczy na platformie Steam. Nie musiało minąć wiele czasu, by tytuł został zalany prawdziwą falą negatywnych recenzji – produkcji oberwało się za mikropłatności, kiepski balans postaci i problemy sieciowe. Z uwagi na problemy firmy Ubisoft, która jeszcze w tym roku może zostać przejęta przez koncern Vivendi, deweloperzy mają niebywałą okazję, by naprawić przynajmniej część błędów i tym samym odzyskać zaufanie graczy. O tym, czy start nowego sezonu zażegna problemy tego tytułu, przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

Miejmy nadzieję, że właśnie w taki sposób autorzy For Honor już niedługo uporają się ze wszystkimi problemami trapiącymi ten tytuł… - For Honor – w maju start drugiego sezonu - wiadomość - 2017-04-28
Miejmy nadzieję, że właśnie w taki sposób autorzy For Honor już niedługo uporają się ze wszystkimi problemami trapiącymi ten tytuł…