Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 13:42

[Aktualizacja] For Honor i Alan Wake od dziś za darmo w Epic Game Store

Platforma Epic Games Store zaoferuje dziś graczom dwa prezenty i tym razem mowa o tytułach dość znanych, choć nadgryzionych przez ząb czasu - otrzymamy horror Alan Wake oraz sieciową grę akcji For Honor. Obydwie produkcje będzie można pobrać od godziny 17:00.

Aktualizacja

Obydwa wspomniane tytuły zostały udostępnione za darmo na platformie Epic Games Store. Poznaliśmy też tytuł, który zostanie sprezentowany. Będzie to niezależna gra logiczna GNOG, stworzona przez zespół KO_OP i wydana z pomocą Double Fine. Produkcję będzie można zdobyć w dniach 8-15 sierpnia.

Oryginalna wiadomość

Dwa kolejne tytuły w prezencie od EGS. - [Aktualizacja] For Honor i Alan Wake od dziś za darmo w Epic Game Store - wiadomość - 2019-08-02
Dwa kolejne tytuły w prezencie od EGS.

Od dziś w Epic Games Store będzie można pobrać za darmo dwa całkiem dobrze znane tytuły. Mowa o Alan Wake, czyli survival horrorze od studia Remedy Entertainment oraz For Honor - stworzonej przez firmę Ubisoft, sieciowej grze akcji w średniowiecznych klimatach, która przypomina nieco Chivalry: Medieval Warfare. Obydwie produkcje powinny zostać udostępnione około godziny 17:00 i będzie można dodać je do swojej biblioteki do 9 sierpnia.

 1. Epic Games Store - strona oficjalna

Alan Wake

ALAN WAKE W SKRÓCIE:

 1. Producent: Remedy Entertainment
 2. Wydawca: THQ Nordic / Nordic Games
 3. Wydawca PL: Cenega S.A.
 4. Platformy: PC, Xbox 360
 5. Data premiery: 14 maja 2010 roku (Xbox 360), 16 lutego 2012 roku (PC)

Akcja Alan Wake toczy się w malowniczym, górskim miasteczku Bright Falls. W grze wcielamy się w tytułowego bohatera - pisarza szukającego swojej żony, która zaginęła w dość tajemniczych okolicznościach. Największymi plusami tytułu Remedy Entertainment są gęsta atmosfera i dobrze napisany scenariusz, wyraźnie inspirowany twórczością mistrza grozy, Stephena Kinga.

Patrząc na umieszczoną na starcie recenzji ocenę oraz ogólny wydźwięk tego, co zdążyliście już przeczytać, niewątpliwie domyślacie się, że Alan Wake bardzo przypadł mi do gustu. Nie jest to oczywiście gra pozbawiona wad. Część z nich wypunktowałem powyżej, można się też przyczepić do faktu, że produkcja ta jest bardzo liniowa, pozwalając tylko w kilku miejscach na głębszą eksplorację terenu, brakuje też prawdziwego strachu, jaki towarzyszył wielu graczom podczas obcowania np. z Silent Hill 2. Są to jednak, moim zdaniem, naprawdę niewielkie rysy na okładce tej wspaniałej opowieści. Alan Wake to gra przemyślana, wciągająca na kilka porządnych wieczorów - czytamy w recenzji Filipa fsm” Grabskiego.

 1. Alan Wake – strona oficjalna
 2. Lepiej późno, niż wcale - recenzja gry Alan Wake na PC

For Honor

FOR HONOR W SKRÓCIE:

 1. Producent: Ubisoft / Blue Byte
 2. Wydawca: Ubisoft
 3. Wydawca PL: Ubisoft
 4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
 5. Data premiery: 14 lutego 2017 roku

Z kolei For Honor zabiera graczy do fikcyjnej, alternatywnej wersji średniowiecza, w której o wpływy rywalizują trzy frakcje - rycerze, samurajowie i wikingowie (w płatnym dodatku Marching Fire pojawiła się także czwarte stronnictwo, czyli inspirowane Chinami Wu Lin). Produkcja wyróżnia się rozbudowanym systemem walki - jego podstawy są dość proste do opanowania, ale osiągnięcie prawdziwego mistrzostwa wymaga sporych nakładów czasowych. Od chwili premiery produkcja jest mocno wspierana i łatana przez deweloperów, dzięki czemu dziś stanowi produkt znacznie lepszy niż kilka lat temu.

Fundament stanowi system walki, będący najmocniejszą stroną For Honor, choć na pierwszy rzut oka może się on wydać dość prosty. Do dyspozycji każdego bohatera oddano trzy postawy, które decydują o kierunku bloku oraz wyprowadzania szybkich lub wolnych ataków. Przypomina to nieco zabawę w „papier, nożyce, kamień”. Prędko jednak okazuje się, że do trzech wymienionych figur dochodzi jeszcze jaszczurka, Spock i dużo więcej.

Gracz może wykonywać m.in. uniki, parowania, przełamania gardy, powalenia czy różnego rodzaju combosy. Na każde zagranie istnieje kontra, ale na podjęcie dobrej decyzji mamy najczęściej ułamki sekundy. Trzeba się również umieć dostosować do areny, na której walczymy. W korytarzu czy na wąskich schodach nie ma wiele miejsca na uniki, a zamachy długą bronią są mocno ograniczone. Dodatkowo część map wyposażono w zabójcze gejzery lub mosty, z których łatwo zostać zrzuconym przez silniejszego wroga. Podczas potyczki musimy brać pod uwagę wiele czynników, a o zwycięstwie decyduje refleks, doświadczenie oraz dobra znajomość zwyczajów przeciwnika - napisał w swojej recenzji Kwiść.

 1. For Honor - strona oficjalna
 2. Recenzja gry For Honor – ten system walki zasługuje na więcej

Ostatnia szansa...

Pamiętajcie też, że przez kolejne kilka godzin można jeszcze zdobyć darmowe egzemplarze dwóch innych produkcji - roguelike’owej gry RPG Moonlighter oraz polskiej strategii This War of Mine. Obydwie gry są warte uwagi, więc jeśli dotychczas nie skorzystaliście z promocji, to szkoda tę szansę zaprzepaścić.