Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 listopada 2015, 12:07

autor: Adrian Werner

Football Manager Mobile 2016 wbiegło ma murawy App Store i Google Play

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Football Manager Mobile 2016, czyli tegoroczna odsłona najlepszej serii piłkarskich menadżerów.

Gracze pecetowi już od kilku dni mogą się cieszyć grą Football Manager 2016, czyli najnowszą odsłoną najlepszej serii piłkarskich menadżerów. Teraz do zabawy mogą dołączyć także posiadacze urządzeń mobilnych, gdyż ich odnoga marki, czyli Football Manager Mobile 2016, właśnie trafiła do sprzedaży. Gra dostępna jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu kosztuje ok. 44 złote.

Osoby nie śledzące mobilnych odsłon serii mogą być trochę niepewne co do tego, czym jest ta produkcja. Do niedawna co roku ukazywała się tylko jedna gra z cyklu na smartfony i tablety, zatytułowana Football Manager Handheld, stanowiąca mocno uproszczoną wersję pecetowego pierwowzoru. Niedawno uległo to jednak zmianie i studio Sports Interactive rozbiło mobilną odnogę marki na dwie gałęzie. Football Manager Handheld zostało przemianowane na Football Manager Mobile, a jednocześnie pojawiło się także Football Manager Touch, które poziomem rozbudowania jest znacznie bliższe wydaniu komputerowemu. Obecnie autorzy kończą pracę nad Football Manager Touch 2016 i ta edycja ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Football Manager Mobile 2016 stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon cyklu. Ponownie wcielamy się więc w menadżera drużyny piłkarskiej, a naszym zdaniem jest poprowadzenie zespołu ku sukcesom. Sercem gry jest naturalnie obszerna baza danych, obejmująca kluby z czternastu krajów świata, wśród których dostępne są między innymi wszystkie duże ligi europejskie. W każdym z nich znajdziemy dobrze znanych zawodników, których statystyki zostały wiernie odtworzone na podstawie rzeczywistych danych.

Podczas zabawy gracz musi decydować o transferach zawodników, dobierać plany treningowe, ustalać składy na mecze oraz kształtować taktykę drużyny. Jednocześnie cały czas trzeba także dbać o zadowolenie piłkarzy, zarządu i fanów oraz dbać o finanse klubu, odpowiednio bilansując przychody z wydatkami.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami wprowadzono sporo ulepszeń i zmian. Zwiększono kontrolę nad drużyną w trakcie meczów, dodając nowe instrukcje taktyczne. Teraz możemy wybrać m.in. kto będzie głównym napastnikiem, jakimi podaniami ma grać zespół oraz sposób wybijania piłki przez bramkarza.

Rozbudowano także moduł szkoleniowy, podczas którego przygotowujemy drużynę do meczów. Gracz może korzystać z pomocy trenerów i nakierowywać treningi na rozwijanie konkretnych typów umiejętności. Ponadto pozwolono definiować własny styl zarządzania, poprzez który wybieramy czy skoncentrować się np. na poprawie obrony czy ataku, na morale czy zarządzaniu zawodnikami itp. Decyzje te w istotny sposób wpływają na styl gry całego zespołu.

Gracz może teraz także wypożyczać świeżo zatrudnionych młodych zawodników, wypożyczając ich z powrotem do poprzedniego klubu, aby mogli zdobywać doświadczenie w pierwszej drużynie. Twórcy mocno przerobili również interfejs, zwiększając jego intuicyjność i ułatwiając uzyskiwanie potrzebnych informacji. Warto na koniec dodać, że gra dostępna jest w polskiej wersji językowej. 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Football Manager Mobile 2016

Football Manager Mobile 2016