Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 19:36

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Football Manager 2023 zapowiedziany, trafi do Xbox Game Passa i na PS5

Kolejna odsłona Football Managera - 2023 – została oficjalnie zapowiedziana; znamy jej datę premiery. Tytuł, po raz pierwszy w historii serii, zawita na konsole PlayStation. Trafi też do abonamentu Xbox/PC Game Pass.

W SKRÓCIE:
  1. Premiera Football Managera 2023 nastąpi 8 listopada.
  2. Gra trafi na PS5. Poza tym pojawi się też na konsolach Microsoftu, Nintendo Switchu, PC-tach, urządzeniach mobilnych oraz w Game Passie.
  3. Na wszystkie preordery obowiązuje obniżka ceny 20%.

Nowa odsłona popularnego menedżera piłkarskiego nadciąga. Dzisiaj pojawił się oficjalny teaser Football Managera 2023 (poniżej), ujawniający jego datę premiery – 8 listopada. Tego dnia w tytuł zagrają nie tylko posiadacze Xboxów One i Series X/S oraz PC-tów, ale również konsol PlayStation 5. Gra w uproszczonej wersji Touch trafi też na Nintendo Switcha i urządzenia mobilne (na iOS będzie dostępna w Apple Arcade).

W FM23 obecne będą niedostępne wcześniej licencjonowane rozgrywki, m.in. Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA. Twórcy zapowiadają ujawnianie nowych funkcji gry w najbliższym czasie na swoich mediach społecznościowych (np. na oficjalnej stronie Football Managera).

W Polsce Cenega wyda FM23 w wersji pudełkowej bez płyty w środku. Zamiast niej (oraz notatnika) w opakowaniu znajdować się będzie, w zależności od wyboru, kod na Steama, Epic Games Store lub Microsoft Store.

Football Manager 2023 jest już dostępny w przedsprzedaży, a do premiery gry obowiązuje rabat 20% na wszystkich platformach. Jeśli macie abonament Game Pass, tytuł będziecie mogli przetestować bez dodatkowych opłat.

  1. Football Manager 2023 na Steamie

Na marginesie – powyższy zwiastun ujawnia też wiele statystyk z Football Managera 2022. Możemy się z niego dowiedzieć, że w FM22:

  1. zostało rozegranych ponad 400 mln meczy;
  2. w ponad 1,5 mln meczy strzelono aż dziewięć bramek;
  3. zdobyto około 12,157 mln pucharów.