Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 18:40

autor: Ender

Flockers – twórcy Worms pracują nad zupełnie nową grą

Twórcy ze studia Team 17, znanego świetnie dzięki serii Worms, ogłosili, że pracują nad grą zatytułowaną Flockers. To pierwsza zupełnie nowa marka dewelopera od przeszło 10 lat. Zespół nie zdradza na razie jednak żadnych dotyczących jej szczegółów.

Flockers ma być najważniejszą grą studia od blisko 10 lat. Miejmy nadzieje, że nie okaże się jedynie klonem Worms z innymi bohaterami - Flockers – twórcy Worms pracują nad zupełnie nową grą - wiadomość - 2014-02-26
Flockers ma być najważniejszą grą studia od blisko 10 lat. Miejmy nadzieje, że nie okaże się jedynie klonem Worms z innymi bohaterami

Brytyjskie studio Team 17 jest od kilkunastu lat jednoznacznie kojarzone z nieśmiertelną serią Worms. Przez ten czas deweloper systematycznie wznawiał i wydawał kolejne tytuły z poczciwymi robakami w roli głównej, poszerzając równocześnie katalog platform sprzętowych, na które były one przeznaczone. Jak się dowiedzieliśmy, zespół ma jednak w zanadrzu niespodziankę. Na zorganizowanej dzisiaj przez Sony konferencji PlayStation Open Day, która odbyła się w brytyjskim Royal Leamington, Debbie Bestwick, przedstawicielka studia ogłosiła, że pracuje ono nad zupełnie nową grą. Flockers to pierwsza od 10 lat nowa marka Team 17 i według zapewnień Bestwick "najważniejsza produkcja dewelopera od dekady”.

Czym jest Flockers i czego możemy spodziewać się po tym projekcie pozostaje na razie całkowitą tajemnicą. Tytuł sugerowałby, że jego bohaterami będą np. owce (do tego zwierzęcia twórcy mają zresztą duży sentyment, co pokazują regularnie kolejne odsłony Worms). Z kolei industrialne logo wskazywać może na steampunkowe lub XIX-wieczne klimaty. Pół-oficjalna zapowiedź na PlayStation Open Day, które poświęcone jest perspektywom i szansom niezależnych deweloperów na konsolach Sony, potencjalnie gwarantuje, że gra nie będzie wyłącznie przeznaczona na urządzenia mobilne. Team 17 zapewnia, że pierwsze konkrety na temat Flockers poznamy w przyszłym tygodniu.

  1. Oficjalna strona Team 17