Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 stycznia 2015, 11:31

autor: Adrian Werner

Flockers – premiera mobilnej wersji gry logicznej studia Team 17

Do sprzedaży trafiła mobilna wersja Flockers, czyli gry logicznej studia Team 17. Produkcja dostępna jest na iOS oraz Androida.

Gracze pecetowi i konsolowi mogą się cieszyć Flockers, czyli nową grą studia Team 17, już od września zeszłego roku. Teraz dołączyli do nich użytkownicy urządzeń mobilnych.

Produkcja kosztuje około 10 złotych i nie wymaga posiadania połączenia z Internetem podczas zabawy.

We Flockers w roli głównej wystąpiły owce, te same, których używaliśmy jako wybuchającej broni w serii Worms. Zwierzaki postanawiły zdobyć wolność, co oznacza konieczność przedarcia się przez pełną niebezpieczeństw fabrykę uzbrojenia dla robaków. Wszystko to zaprezentowane jest w mocno komediowej konwencji, pełnej czarnego humoru.

Pod względem rozgrywki Flockers przypomina klasyczną serię Lemmings. Jest to więc gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przeprowadzanie owiec przez najeżone pułapkami mapy. Nasi podopieczni poruszają się automatycznie naprzód i nie grzeszą jakimkolwiek instynktem samozachowawczym, więc bez opieki szybko pożegnają się z życiem. Nie możemy jednak bezpośrednio sterować zwierzakami. Zamiast tego przydzielamy im konkretne profesje, modyfikujące ich sposób zachowania i reakcji na konkretne elementy otoczenia. Jednocześnie ocalenie wszystkich owiec jest prawie niemożliwe, więc regularnie musimy patrzeć jak są w pomysłowy sposób mordowane przez różnorodne pułapki.

Mapy zostały zaprojektowane tak, aby testowały nie tylko spryt i umiejętności planowania gracza, ale również jego refleks. Dla mniej szybkich osób przewidziano jednak opcję aktywnej pauzy. W sumie kampania składa z sześćdziesięciu podstawowych poziomów oraz sześciu bonusowych, do których możemy dostać sie za pomocą poukrywanych portali.

W wersji pecetowej dostępny był także edytor, ale nie wiemy, czy pojawił się on także w edycji mobilnej. Nie zdziwilibyśmy się jednak, gdyby Team 17 udostepniło najlepsze mapy opracowane przez użytkowników komputerowych w ramach aktualizacji lub dodatku.