Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2014, 18:19

autor: qjin

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – szczegółowa rozpiska beta-testów dla użytkowników PlayStation 4

Zgodnie z zapowiedzią, beta-testy gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji na konsolę PlayStation 4 rozpoczną się 22 lutego bieżącego roku. To jednak tylko pierwszy etap – kolejna szansa pojawi się w pierwszym tygodniu kwietnia. Firma Square Enix podzieliła się dokładnym rozkładem jazdy dotyczącym otwartej bety nadchodzącego MMORPG-a.

Będą aż dwie okazje, by przetestować Final Fantasy XIV: A Realm Reborn na PlayStation 4 jeszcze przed premierą - Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – szczegółowa rozpiska beta-testów dla użytkowników PlayStation 4 - wiadomość - 2014-02-12
Będą aż dwie okazje, by przetestować Final Fantasy XIV: A Realm Reborn na PlayStation 4 jeszcze przed premierą

Tak, jak informowaliśmy pod koniec stycznia tego roku, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wejdzie w fazę otwartych testów wczesnej wersji już 22 lutego i grać w nią będzie można do 3 marca włącznie. Z kolei drugi, trwający krócej etap został zaplanowany na 4-7 kwietnia tego roku, czyli kilka dni przed debiutem finalnej edycji tego MMORPG-a na PlayStation 4. W testach będzie mógł uczestniczyć każdy posiadacz konsoli nowej generacji firmy Sony, a betę pobierzemy bezpośrednio ze sklepu PlayStation Store. Co warto zaznaczyć, postać z pierwszej fazy zostanie usunięta, natomiast tę z drugiej bez problemu przeniesiemy do pełnej wersji gry. Jakby tego było mało, to osoby grające w produkcję Square Enix na PC lub PlayStation 3 będą mogły przenieść swojego bohatera do bety na PlayStation 4 (nie dotyczy to finalnego wydania, gdyż wszyscy gracze, niezależnie od platformy sprzętowej, będą grać na tych samych serwerach).

Co więcej, jeśli jesteście posiadaczami kopii gry na konsolę starej generacji koncernu Sony, to od 11 kwietnia pojawi się opcja zamiany jej na wersję przeznaczoną na PlayStation 4. Ten transfer ma być nieodwracalny oraz spowoduje, że nie uruchomimy więcej Final Fantasy XIV: A Realm Reborn na PlayStation 3. Osoby, które zechcą grać na obu platformach sprzętowych, będą zmuszone do zakupu oddzielnych egzemplarzy. Tytuł na konsolę ósmej generacji będzie mógł pochwalić się poprawioną oprawą wizualną i natywną rozdzielczością 1080p oraz obsługą funkcji PS Vita Remote Play (przesył obrazu z PlayStation 4 na konsolę przenośną Sony), Share (np. dzielenie się screenami z rozgrywki), panelu dotykowego kontrolera DualShock 4, a nawet tandemu składającego się z klawiatury i myszki.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ukazało się pierwotnie pod koniec sierpnia 2013 roku na PC i PlayStation 3 i poprawiło wiele niedoskonałości, które cechowały poprzednią edycję gry. Jak możecie przeczytać w naszej recenzji wersji konsolowej: „Podstawowa wersja ‘czternastki’ okazała się tak słaba, że mało kto wierzył w powodzenie planu Japończyków. Decyzja ta wyszła jednak wszystkim na dobre, bo Final Fantasy XIV zaliczyło całkiem udany powrót”. O jego jakości niebawem przekonają się posiadacze PlayStation 4 – finalna wersja na tę platformę sprzętową pojawi się w sprzedaży 14 kwietnia 2014 roku. Przypominamy, że do rozgrywki będzie wymagane opłacanie comiesięcznego abonamentu.