Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2020, 09:21

autor: Adrian Werner

Final Fantasy VII Remake - gameplay potwierdza wersję PC

Z okazji premiery Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 wypuszczono filmik, który praktycznie potwierdza, że w planach jest wersja pecetowa gry.

Final Fantasy VII Remake - gameplay potwierdza wersję PC - ilustracja #1
To już praktycznie pewne – remake Final Fantasy VII trafi w przyszłym roku na PC.

Firma Square Enix właśnie dyskretnie potwierdziła pecetową wersję Final Fantasy VII Remake. Z okazji dzisiejszej premiery wypuszczono filmik, w którym podziękowano fanom za cierpliwość. Zawiera on kilka scen z podpisem „gameplay zarejestrowano na PC”. Przypomnijmy, że produkcja na razie dostępna jest tylko na PlayStation 4, ale wiemy, że jest to tylko exclusive czasowy. Projekt będzie mógł zadebiutować na innych platformach sprzętowych dopiero po 10 kwietnia 2021 roku.

W ostatnich latach Square Enix przeniosło na PC prawie wszystkie odsłony cyklu, więc spodziewaliśmy się, że również Final Fantasy VII Remake zawita na pecety. Teraz jednak możemy już być tego praktycznie pewni.

Czekanie rok na premierę pecetową nie będzie jednak łatwym zadaniem. Wydanie na PlayStation 4 zbiera doskonałe recenzje. Według nich autorom udało się zachować klimat i urok pierwowzoru, a jednocześnie dopasować tę klasyczną produkcję do współczesnych standardów.

Final Fantasy VII Remake może się obecnie pochwalić średnią ocen na poziomie 87% według serwisu Metacritic. Gra przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów
  2. Oficjalna strona firmy Square Enix
  3. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake