Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2020, 09:33

Bannerlord - gracze chwalą deweloperów za częste patche

Po premierze Mount and Blade 2: Bannerlord we wczesnym dostępie deweloperzy ze studia TaleWorlds rozpoczęli proces intensywnego łatania swojego dzieła. Produkcja niemal codziennie otrzymuje jakąś aktualizację, a gracze chwalą twórców za wytężoną pracę.

Bannerlord - gracze chwalą deweloperów za częste patche - ilustracja #1
Mount & Blade II: Bannerlord jest intensywnie łatane.

W SKRÓCIE:

  1. deweloperzy ze studia TaleWorlds niemal codziennie wypuszczają kolejne łatki do Mount & Blade II: Bannerlord;
  2. poprawki eliminują przeróżne problemy, a wytężona praca twórców spotyka się z uznaniem graczy.

30 marca we Wczesnym Dostępie Steam zadebiutowała gra RPG akcji Mount & Blade II: Bannerlord. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy, ale nie oznacza to, że jest wolna od problemów i bugów (co jest rzeczą dość normalną w przypadku tytułów wydawanych w ramach Early Access). Wygląda jednak na to, że deweloperzy sprawnie łatają swoje dzieło – poprawki pojawiają się niemal każdego dnia.

Dotychczasowe łatki naprawiły sporo różnych błędów, powiązanych m.in. z crashami czy działaniem poszczególnych umiejętności. Dokonano też licznych poprawek mających na celu zrównoważenie rozgrywki. Wytężona praca deweloperów spotyka się z dużym uznaniem graczy, o czym świadczą kolejne wątki pojawiające się na forum Reddit.

Bannerlord - gracze chwalą deweloperów za częste patche - ilustracja #2
Gracze doceniają wysiłki studia TaleWorlds.

Choć obecne tempo robi wrażenie, to niektórzy użytkownicy przestrzegają, by za bardzo się do niego nie przyzwyczajać – z czasem aktualizacje mogą być wypuszczane rzadziej.

Ważne jest, by pamiętać, że poprawki najprawdopodobniej zaczną zwalniać po kilku pierwszych miesiącach, w miarę jak mniejsze problemy zostaną rozwiązane, a obecny już w grze, ale nieużywany kod zostanie wykorzystany. Jeśli pamiętacie, tak to wyglądało po premierze ARK, kiedy ludzie przyzwyczaili się do szybkiego patchowania i potem mocno mieszali deweloperów z błotem, gdy tempo wydawania aktualizacji zaczęło maleć, czego należy się w takiej sytuacji spodziewać. I nie mówię tu o okresie, w którym zaczęli psuć tę grę - pisze xTrewq.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  3. Wszystko o Mount & Blade II: Bannerlord