Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2014, 16:52

autor: Adrian Werner

Final Fantasy III zmierza na pecety?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że na pecety zmierza Final Fantasy III. Wersja komputerowa prawdopodobnie oparta zostanie na trójwymiarowym remake’u, wypuszczonym wcześniej na konsole przenośne i urządzenia mobilne.

Spodziewamy się, że ewentualna edycja pecetowa oparta zostanie na odświeżonej wersji wydanej wcześniej na konsole przenośne i urządzenia mobilne. - Final Fantasy III zmierza na pecety? - wiadomość - 2014-04-19
Spodziewamy się, że ewentualna edycja pecetowa oparta zostanie na odświeżonej wersji wydanej wcześniej na konsole przenośne i urządzenia mobilne.

Bazy danych organizacji zajmujących się ustalaniem kategorii wiekowych są od dawna doskonałym źródłem przecieków dotyczących nieujawnionych jeszcze gier. Najnowszym tego przykładem jest niemiecka grupa USK, na której stronie znalazły się informacje dotyczące pecetowej wersji Final Fantasy III. Oczywiście do czasu potwierdzenia przez firmę Square Enix wieść ta musi być traktowana jako plotka, ale mało prawdopodobne wydaje się, aby wszystko to ostatecznie okazało się jedynie pomyłką. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że wydawca nie każe nam długo czekać na oficjalną zapowiedź tego projektu.

Jeśli Square Enix faktycznie pracuje nad pecetowym Final Fantasy III to raczej nie będzie to konwersja 8-bitowego oryginału, wydanego w 1990 roku na konsolę Nintendo Entertainment System. Zamiast tego spodziewamy się, że na komputery przenoszony jest remake wypuszczony w 2006 roku na Nintendo DS, a następnie w ulepszonej wersji udostępniony użytkownikom konsoli PSP oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS, Windows Phone i Android.

Ta odświeżona edycja całkowicie przerobiła oprawę wizualną, oferując w pełni trójwymiarową grafikę. Spore zmiany zaszły również w scenariuszu i mechanizmach zabawy. Mocno zmodyfikowano system profesji, a bezosobowych członków drużyny zastąpiły postacie o wyrazistych osobowościach. Przebudowano także zbalansowanie rozgrywki, oraz wprowadzono nowych herosów i umiejętności. Wszystko to sprawiło, że remake Final Fantasy III został ciepło przyjęty przez fanów oraz media branżowe, więc mamy nadzieję, że wkrótce będą mogli w niego zagrać również gracze pecetowi.