Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2019, 09:24

autor: Adrian Werner

Filmy Birds of Prey i The Suicide Squad otrzymają kategorię R

Zachęcona sukcesem Jokera wytwórnia Warner Bros. nie zamierza stronić od komiksowych filmów dla dorosłych. Według doniesień zarówno Birds of Prey, jak i The Suicide Squad mają otrzymać kategorię wiekową R.

W kolejnych filmach z Harley Quinn reżyserzy nie będą musieli się pilnować jeśli chodzi o brutalność i przekleństwa. - Filmy Birds of Prey i The Suicide Squad otrzymają kategorię R - wiadomość - 2019-11-29
W kolejnych filmach z Harley Quinn reżyserzy nie będą musieli się pilnować jeśli chodzi o brutalność i przekleństwa.

Jak dowiedział się serwis Variety, wytwórnia Warner Bros. chce, aby nadchodzące filmy Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) oraz The Suicide Squad uzyskały kategorię wiekową R, czyli dla dorosłych. Jest to istotna nowina, gdyż zdecydowana większość produkcji o komiksowym rodowodzie celuje w niższą kategorię PG-13.

Decyzja ta nie jest jednak zaskoczeniem. Joker niedawno stał się pierwszym filmem z kategorią R, który zarobił miliard dolarów. Relatywnie niski budżet produkcyjny i marketingowy sprawił, że produkcja jest również najbardziej dochodową adaptacją komiksu w historii.

Analitycy uważają, że widownia ma duży apetyt na komiksowe filmy z kategorią R, co pokazały również sukcesy takich tytułów jak Logan czy obu części serii Deadpool. Teraz marka X-Men powróciła do Marvela, który do tej pory trzymał się z dala od produkcji tylko dla dorosłych. Na razie więc Warner Bros. nie ma konkurencji w tej kategorii.

Oczywiście nie wszystkie komiksowe filmy DC otrzymają kategorię R. Wonder Woman 1984 będzie produkcją PG-13. Ciekawi nas za to, co stanie się z nową adaptacją Batmana z Robertem Pattinsonem w roli głównej.

Warto dodać, że według Variety, Warner Bros. nie zamierza ograniczać dywersyfikacji swojej oferty wyłącznie do kategorii wiekowych. Wytwórnia chce również opracować mniej kosztowne filmy z uniwersum DC, które zadebiutowałyby w streamingowym serwisie HBO Max. W tych produkcjach mieliby wystąpić mniej znani aktorzy, a budżety nie przekroczyłyby 65 mln dolarów.

Przypomnijmy, że Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) w reżyserii Cathy Yan wejdzie na ekrany polskich kin w lutym przyszłego roku. Natomiast The Suicide Squad Jamesa Gunna ukaże się dopiero w 2021 r.

  1. Oficjalna strona DC Comics
  2. Joker to świetne kino, bo mówi nam, że schrzaniliśmy sprawę