Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2019, 09:02

autor: Aquma

DayZ odzyskuje zaufanie graczy. Pozytywne opinie i rosnąca liczba grających na Steamie

Po latach, w których dominowało negatywne nastawienie i narzekanie na niedoskonałości DayZ, gracze stopniowo przekonują się do tytułu Bohemia Interactive Studio i ponownie obdarzają deweloperów zaufaniem. Świadczą o tym wysoka liczba osób grających codziennie w tę produkcję oraz przychylne opinie na Steamie.

DayZ zmienia się na lepsze. - DayZ odzyskuje zaufanie graczy. Pozytywne opinie i rosnąca liczba grających na Steamie - wiadomość - 2019-11-29
DayZ zmienia się na lepsze.

Po latach narzekania na powolny rozwój i brakujące funkcje, gracze powoli znów zaczynają ufać DayZ - zombie survivalowi od czeskiego Bohemia Interactive Studio. W tytuł codziennie gra średnio 13 tys. osób, zaś w szczytowym momencie (ostatnich trzydziestu dni) liczba zalogowanych użytkowników przekroczyła 16 tys. Dane pochodzą z serwisu SteamCharts.

Recenzje na Steamie

Dobrze wypadają także oceny gry na Steamie. Ogólnie tytuł może się pochwalić „mieszaną” opinią, ale większość recenzji wystawionych w ostatnim czasie jest „bardzo pozytywna”.

Gra początkowo była popsuta, ale teraz jest już prawie idealna. To niesamowite, jak wiele rzeczy możesz zrobić i jak wiele szczegółów jest w tej grze. Również doświadczenia, które tutaj zdobędziesz, są jednymi z najlepszych, z jakimi możesz się spotkać w grze. Będziesz miał zabawne wspomnienia i zdarzą się tu naprawdę szalone rzeczy. Spotkałem kiedyś gościa w tej grze i chciałem go zabić, ale nie trafiłem. Zamiast mnie zabić, chciał grać razem, i w ten sposób się zaprzyjaźniliśmy. Minęło 5 lat i nadal gramy razem. Zaprosił mnie nawet na swój ślub (to się nazywa pier****** przyjaźń graczy) - napisał 12 listopada Rami.

Kiedyś była to gra popsuta w ****, ale teraz mogę powiedzieć, że deweloperzy poczynili duże postępy - czytamy w opinii Tribemembera 123 z 28 listopada.

Gra warta polecenia, lecz wymaga dopracowania - przestrzega z kolei wczoraj hamer, który mimo wszystko poleca tytuł Bohemia Interactive.

Po tylu latach można się jednak miło zaskoczyć - dziwi się jano40k w kolejnej wczorajszej recenzji.

Niedźwiedzie - jedna z nowości w DayZ.
Niedźwiedzie - jedna z nowości w DayZ.

Nie wszyscy są tak optymistyczni. Choć recenzje okraszone łapką w górę zdecydowanie przeważają w ostatnim czasie, to zdarzają się też opinie negatywne.

Dayz. Mówiąc wprost, z tą grą ma się relację opartą zarówno na miłości, jak i nienawiści.

Nie przeszkadza mi bezmyślne bieganie w poszukiwaniu broni, a następnie bieganie w poszukiwaniu konkretnego typu amunicji. Ale błędy i crashe są dość niewybaczalne.

Będziesz brał udział w intensywnych walkach zbrojnych, które przeżyjesz tylko po to, by mieć crash i by Twoja postać zginęła po ponownym uruchomieniu komputera. Kup ten tytuł tylko wtedy, gdy jest na wyprzedaży, i to w dobrej cenie. To nie jest zła gra, naprawdę. Po prostu póki co nie jest aż tak dobrze...?

Moje najmilsze wspomnienie z gry to mój pierwszy raz, kiedy pojawiłem się i złamałem obydwie nogi podczas zamykania drzwi. Zabawne czasy - opisuje bUm805.

W końcu zrozumiałem...

...ta gra musi być trochę takim trwającym długo żartem...

Z każdą „aktualizacją” dodają nowe rzeczy i psują inne, już istniejące... czasem nawet tę samą rzecz... przykładowo „Dodane: Niedźwiedzie”, ale równocześnie „Znane błędy: Niedźwiedzie się nie pojawiają”. To samo dotyczy samochodów ....

Weźcie pod uwagę wszystkie błędy i brakującą zawartość (która, jak twierdzą, zostanie dodana, została dodana, ale usunięto ją albo z jakiegoś powodu nie działa). Jak mogę polecić tę grę? - zastanawia się Codenox.

Pełna wersja DayZ zadebiutowała na Steamie w grudniu zeszłego roku, ale wcześniej tytuł przez lata był dostępny w programie wczesnego dostępu. Gracze często narzekali na liczne problemy, bugi i powolne tempo dostarczania nowej zawartości oraz funkcji, ale równocześnie tytuł sprzedawał się naprawdę nieźle. Wygląda na to, że praca deweloperów przynosi rezultaty - ich dzieło przyciąga więcej osób i zbiera coraz pozytywniejsze opinie.

Przypominamy, że DayZ jest dostępne zarówno na komputerach, jak i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra posiada polską wersję językową (kinową - z napisami).

  1. DayZ - strona oficjalna
  2. DayZ - poradnik
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DayZ

DayZ