Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2018, 11:40

autor: AlexB

DayZ z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy

Studio Bohemia Interactive pochwaliło się, że DayZ, czyli sieciowy survival z zombie w roli przeciwników, rozeszło się w przeszło 4 milionach egzemplarzy. Tytuł dostępny jest w ramach wczesnego dostępu na PC oraz Xboksie One.

DAYZ W SKRÓCIE:
  • Producent: Bohemia Interactive Studio;
  • Wydawca: Bohemia Interactive Studio;
  • Gatunek: survival sandbox;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Choć DayZ przez lata stało się jednym z symboli „gier w wiecznym wczesnym dostępie” i nieraz bywa obiektem drwin, to nie da się ukryć, że jest to swego rodzaju fenomen. Ten sieciowy survival od czeskiego studia Bohemia Interactive jeszcze w momencie, gdy był zaledwie modyfikacją do Army II urzekał wielu klimatem wschodnioeuropejskiego kraju spustoszonego przez apokalipsę zombie i angażującą zabawą, w której nie brakuje napięcia. Nic zatem dziwnego, że mimo krytyki tytuł odniósł sukces. Jak poinformowali deweloperzy, DayZ sprzedało się na całym świecie w przeszło 4 milionach egzemplarzy.

Podczas apokalipsy zombie można spotkać różne rodzaje ludzi. - DayZ z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-11-16
Podczas apokalipsy zombie można spotkać różne rodzaje ludzi.

Eugena Hartona, czyli głównego producenta DayZ ze studia Bohemia Interactive, niezwykle cieszy taki obrót spraw. Cytując jego słowa (via DSOG):

Zawsze miło jest widzieć nowych graczy próbujących DayZ, lecz równie ważny jest fakt, że starsi fani powoli powracają do tytułu po dłuższej przerwie. Mamy dziesiątki serwerów, które ponownie się otwierają i eksperymentują z różnymi modyfikacjami. Po wydaniu ostatniego patcha podwoiliśmy liczbę aktywnych graczy, a trzeba pamiętać, że nasz tytuł wciąż nie miał jeszcze oficjalnej premiery i wymaga sporo poprawek oraz ulepszeń. Rosnąca ekscytacja społeczności przynosi nam radość, zwłaszcza że ostatnie dwa lata nie były dla nas łatwe.

Słowa Hartona znajdują swoje potwierdzenie w danych serwisu Steamcharts. Po ubiegłotygodniowej aktualizacji 0.63, która w końcu wprowadziła tytuł w fazę beta, codziennie w szczytowych okresach w grze bawi się jednocześnie ponad 9 tysięcy osób. Na kilka dni przed debiutem patcha liczba ta zazwyczaj nie przekraczała 3 tysięcy.

Samodzielna edycja DayZ zadebiutowała na PC w ramach Steam Early Access w grudniu 2013 roku. Od trzech miesięcy we wczesnym wydaniu tytułu mogą się również bawić posiadacze Xboksa One. Pełna wersja ma się ukazać w pierwszym kwartale 2019 roku, również na konsoli PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry DayZ
  2. Wracamy do DayZ - w jakiej formie jest Steamowy bestseller?