Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2018, 13:31

autor: Adrian Werner

DayZ od dziś w fazie beta dzięki patchowi 0.63

Dzisiaj, wraz z premierą patcha 0.63, gra DayZ ma wejść w fazę beta. Premiera wydania 1.0 wciąż planowana jest na ten rok.

Gra spędziła już prawie pięć lat we wczesnym dostępie. - DayZ od dziś w fazie beta dzięki patchowi 0.63 - wiadomość - 2018-11-08
Gra spędziła już prawie pięć lat we wczesnym dostępie.
DAYZ W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bohemia Interactive Studio
  2. Wydawca: Bohemia Interactive Studio
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC, XONE, w przyszłości PS4

Zbliża się moment, na który fani DayZ czekali od bardzo dawna. Dzisiaj gra ma wejść w fazę beta, wraz z oficjalną premierą aktualizacji 0.63. Dotyczy to jedynie wersji PC. Użytkownicy Xboksa One na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Przypomnijmy, że patch jest od czerwca dostępny na serwerach testowych.

Wraz z premierą nowej łatki udostępnione zostaną narzędzia moderskie, choć autorzy ostrzegają, że ich rozwój jest na dosyć wczesnym etapie. Gra otrzyma również ulepszony launcher, który poza aktywacją modów pozwoli na większą swobodę w konfigurowaniu różnych aspektów DayZ.

Najbliższe tygodnie autorzy zamierzają spędzić głównie na naprawianiu błędów technicznych. Ponadto wprowadzone zostaną spore zmiany w zbalansowaniu rozgrywki, naprawiające wiele problemów, na które gracze narzekali przez całe lata. Otrzymamy także ulepszoną przeglądarkę serwerów, pozwalającą m.in. łatwiej rozpoznać, czy dany serwer oferuje standardową, czy też zmodyfikowaną wersję gry.

Twórcy są przekonani, że w tym roku uda im się wydać wersję 1.0. Jak wiemy od kilku tygodni, aby to osiągnąć, autorzy zrezygnowali z wielu zapowiadanych od dawna elementów. Gra opuści więc wczesny dostęp bez m.in. funkcjonujących helikopterów, mechaniki wspinania się na przeszkody, przedmiotów do rzucania (np. granatów odłamkowych), łuków oraz systemu ragdoll dla zombie i zabitych graczy.

Nie znaczy to, że wszystkie te elementy zostały definitywnie porzucone. Autorzy chcą się skoncentrować na zaoferowaniu w wersji 1.0 stabilnych fundamentów, na których potem będą budowali dalej. Obecnie przy DayZ pracuje 86 osób i wszystkie one będą się zajmowały tym projektem również przez cały przyszły rok.

  1. DayZ – strona oficjalna
  2. Wracamy do DayZ - w jakiej formie jest Steamowy bestseller?