Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2016, 09:18

autor: Adrian Werner

Filmowy Assassin’s Creed na pierwszym zwiastunie

Ukazał się zwiastun filmowej adaptacji marki Assassin’s Creed z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. To pierwszy materiał wideo pozwalający zobaczyć ekranizację w akcji.

Doczekaliśmy się wreszcie pierwszego zwiastuna kinowej adaptacji cyklu Assassin’s Creed. To, co na nim widać, daje powody do ostrożnego optymizmu, gdyż wydaje się, że twórcom udało się całkiem wiernie odtworzyć klimat gier. Szkoda tylko, że ktoś z działu marketingowego pomyślał, że idealnym tłem muzycznym dla filmiku będzie rap Kanye Westa. Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu trailera.

Przypomnijmy, że reżyserem filmu jest Justin Kurzel, a w głównej roli wystąpi Michael Fassbender. Obaj współpracowali ze sobą przy zeszłorocznej adaptacji Makbeta. Assassin’s Creed trafi na ekrany amerykańskich kin 21 grudnia tego roku. Natomiast polska premiera zaplanowana została na 6 stycznia 2017 r.

Filmowy Assassin’s Creed na pierwszym zwiastunie - ilustracja #2

Filmowy Assassin’s Creed nie będzie bezpośrednią adaptacją żadnej konkretnej odsłony cyklu firmy Ubisoft. Zamiast tego zaoferuje nową historię osadzoną w uniwersum gier. Zgodnie z tradycjami marki, fabuła toczyć się ma dwutorowo. Żyjący w naszych czasach bohater imieniem Callum Lynch będzie eksplorował za pomocą Animusa wspomnienia swojego przodka Aguilara, czyli zabójcy, który działał w XV-wiecznej Hiszpani, w okresie agresywnego wzrostu potęgi Inkwizycji.

Warto wspomnieć, że film ukaże się w roku, w którym Ubisoft nie wypuści żadnej nowej odsłony głównego cyklu, koncentrując się jedynie na produkcjach pobocznych, takich jak Assassin's Creed Chronicles: India czy Assassin's Creed: Identity. Po stosunkowo chłodnym przyjęciu Assassin's Creed: Syndicate wydawca uznał bowiem, że fani muszą trochę odpocząć, a deweloperzy potrzebują dodatkowego czasu na odświeżenie formuły serii.

W kinową adaptację Assassin’s Creed zaangażowani są utalentowali ludzie, więc mamy nadzieję, że efekt ich prac okaże się znacznie lepszy niż w przypadku większości ekranizacji gier. Co kilka lat Hollywood podejmuje próbę spopularyzowania tego typu produkcji, ale do tej pory niewiele z tego wychodziło. Teraz jednak wytwórnie wydają się znacznie bardziej zdeterminowane, by odnieść sukces. Poza Assassin’s Creed w tym roku premierę będzie miał także Warcraft: Początek, a adaptacja Tomb Raidera niedawno znalazła wreszcie aktorkę, która wcieli się w rolę Lary Croft.

  1. Assassin’s Creed – oficjalna strona serii gier