Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 kwietnia 2016, 13:54

autor: Adrian Werner

Alicia Vikander zagra Larę Croft w trzecim filmie Tomb Raider

Poznaliśmy wreszcie nazwisko odtwórczyni roli Lary Croft w nowej ekranizacji cyklu Tomb Raider. W postać wcieli się Alicia Vikander, zdobywczyni Oscara znana z takich filmów jak Ex Machina, Kryptonim U.N.C.L.E. czy Dziewczyna z portretu.

Alicia Vikander - Alicia Vikander zagra Larę Croft w filmowym Tomb Raiderze - wiadomość - 2016-04-29
Alicia Vikander

Miesiąc temu pisaliśmy o plotkach, według których w rolę Lary Croft w nowej kinowej adaptacji cyklu Tomb Raider miałaby się wcielić Daisy Ridley, czyli aktorka znana głównie z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Okazuje się jednak, że producenci zdecydowali się powierzyć tę rolę komuś innemu. Rywalizację ostatecznie wygrała Alicia Vikander, którą mogliśmy ostatnio zobaczyć w takich produkcjach jak Ex Machina, Kryptonim U.N.C.L.E., czy Dziewczyna z portretu (ang. Danish Girl).

Trudno powiedzieć, czy ta decyzja okaże się korzystna. Daisy Ridley z pewnością jest bardziej rozpoznawalna i jej udział zapewniłby filmowemu Tomb Raiderowi dodatkowy rozgłos. Ale z drugiej strony Alicia Vikander jest bardziej doświadczoną aktorką, która ma na koncie sporo nagród, w tym Oskara za Dziewczynę z portretu., więc ekranizacja powinna mocno skorzystać na tym wyborze pod względem jakościowym.

Na razie informacje na temat filmu są skromne. Wiemy, że będzie on zainspirowany grą Tomb Raider z 2013 roku, która była udanym restartem serii. W kinach zobaczymy więc młodą i wciąż niedoświadczoną Larę Croft, próbującą przeżyć swoją pierwszą prawdziwą przygodę. Na razie nie jest pewne, czy fabuła filmu stanowić będzie bezpośrednią adaptację interaktywnego pierwowzoru.

Reżyserem projektu ma być norweg Roar Uthaug, mający na koncie takie filmy jak Fala (norw. Bolgen) czy Ucieczka (norw. Flukt). Nie wiemy, kiedy dokładnie powinniśmy spodziewać się ekranizacji Tomb Raidera, ale raczej na pewno poczekamy do 2017, a może nawet 2018 roku.

Tomb Raider to kolejny przykład rosnącego zainteresowania Hollywood ekranizacjami gier. W tym roku do kin trafi także Warcraft: Początek, a w styczniu będziemy mogli obejrzeć Assassin's Creed. W różnych stadiach produkcji znajdują się także m.in. Uncharted, Splinter Cell czy Five Nights at Freddy’s. Pozostaje mieć nadzieję, że najnowsza fala tego typu produkcji okaże się zdecydowanie lepsza niż poprzednie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Tomb Raider

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.