Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2020, 20:21

autor: Ender

Filmik z Prince of Persia: Redemption - skasowanej gry akcji Ubisoftu

Niespodziewanie fani serii Pince of Persia zaczęli gorączkowo dyskutować o koncepcyjnym zwiastunie gry Prince of Persia: Redemption, który kompletnie niezauważony był dostępny na YouTubie od ośmiu lat. Zaprezentowana w nim produkcja została skasowana przez Ubisoft w 2011 roku. Dowiedzieliśmy się również, że plotki o Prince of Persia 6 są najpewniej fałszywe.

Filmik z Prince of Persia: Redemption - skasowanej gry akcji Ubisoftu - ilustracja #1Dzięki wpisowi na forum ResetERA, fani serii Prince of Persia zaczęli gorączkowo dyskutować o zamieszczonym na YouTubie nieco ponad trzyminutowym zwiastunie gry Prince of Persia: Redemption. Film został opublikowany w serwisie YouTube w... 2012 roku, ale w cudowny sposób nikt przez lata nie zwrócił na niego szczególnej uwagi i w tym czasie zebrał nieco ponad 150 wyświetleń. Zmieniło się to teraz, gdy oczy graczy skierowane są czujnie w stronę marki, po poniedziałkowych doniesieniach o rejestracji przez Ubisoft domeny internetowej z tytułem Prince of Persia 6.

Prawdziwość filmu potwierdzili na Twitterze pracownicy Ubisoftu, tacy jak Marc-Andre Belleau oraz Jonathan Cooper. Ten drugi wspomniał, że mamy tu do czynienia z prerenderowanym konceptem gry, który miał zaprezentować jej docelowy wygląd i model rozgrywki. Został on stworzony przez zespół pod kierownictwem Khaia Nguyena, zajmującego się później animacjami w For Honor. Prace nad Prince of Persia: Redemption trwały w latach 2010-2011. Tytuł miał być kolejnym rebootem serii, który trafiłby na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery PC. Z nieznanych przyczyn francuski wydawca zawiesił jednak nad nim prace.

Plotki o Prince of Persia 6 to najpewniej fałszywy alarm

Aby jeszcze bardziej rozczarować fanów przygód księcia, dodajmy, że plotki wskazujące na istnienie Prince of Persia 6 okazały się najprawdopodobniej fałszywe. Firma Gandi.net, która odpowiada za rejestrację stron internetowych Ubisoftu, nie jest jednak właścicielem domeny z nowym Prince of Persia, co było dla wielu wyznacznikiem autentyczności plotki. Domena należy bowiem do firmy hostingowej GoDaddy. Strona jest jednak nadal powiązana z serwerami Francuzów, więc trudno wydać w tej sprawie ostateczny wyrok i warto podejść do sprawy sceptycznie.

Przy okazji rozmowy o Prince of Persia 6, warto wspomnieć o interesującym komentarzu Jonathana Coopera, towarzyszącemu opisowi animacji z Prince of Persia: Redemption. Według dewelopera, do stworzenia pełnoprawnej kontynuacji serii Ubisoft zniechęcają w dużej mierze opłaty licencyjne/tantiemy, które musi wypłacać Jordanowi Mechnerowi, oryginalnemu twórcy cyklu. Na razie więc marka Prince of Persia jest skazana na dalsze funkcjonowanie pod postacią spin-offów, takich jak opisywane przez nas gry VR.

Ostatnia główna odsłona cyklu – Prince of Persia: Zapomniane Piaski – ukazała się na rynku 10 lat temu. Tytuł ten jest jednocześnie piątą grą (nie licząc pobocznych produkcji) od czasu nabycia praw do marki przez Ubisoft.

  1. Seria Prince of Persia – oficjalna strona