Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 20:55

Prince of Persia powraca jako gra VR

Po wielu latach przerwy seria Prince of Persia doczeka się nowego tytułu. Ubisoft zapowiedział grę Prince of Persia: The Dagger of Time, która tworzona jest z myślą o salonach VR. Podczas kooperacyjnej zabawy gracze będą musieli rozwiązać szereg zagadek, wykorzystując do tego magiczne moce manipulacji czasem.

Na początku stycznia informowaliśmy o przeciekach mówiących o nowej grze z serii Prince of Persia, zatytułowanej Dark Babylon, która miałaby ukazać się w 2021 roku. Tajemniczy tytuł pozostaje na razie w sferze spekulacji, ale pomruki o wskrzeszeniu niegdyś popularnego cyklu mogą być prawdziwe. Ubisoft zapowiedział bowiem właśnie grę Prince of Persia: The Dagger of Time, która może być pierwszym krokiem na tej drodze. Produkcja niemieckiego oddziału firmy z Düsseldorfu nie jest tworzona jednak z myślą o klientach indywidualnych, ale o profesjonalnych salonach VR. Tytuł to wirtualny escape room, zbudowany z myślą o kooperacyjnej zabawie dwóch, trzech lub czterech graczy korzystających z gogli rzeczywistości wirtualnej.

Akcja Prince of Persia: The Dagger of Time rozgrywa się w uniwersum znanym z Trylogii Piasków Czasu (Piaski Czasu, Dusza Wojownika, Dwa Trony). Gracze zostają wezwani przed oblicze Kaileeny, królowej czasu. Prosi ona śmiałków o rozwiązanie szeregu łamigłówek i zagadek, stojących na drodze do klepsydrowej komnaty, której mocy muszą użyć, by powstrzymać knowania groźnego maga. Jeden z uczestników gry otrzymuje także magiczny sztylet, znany świetnie fanom cyklu, umożliwiający w dowolnym momencie przewijanie i zatrzymywanie czasu. Mechanika ta, a także współpraca w zespole, będą kluczem do osiągnięcia zwycięstwa. Podczas przygody gracze będą mogli swobodnie poruszać się, a nawet wspinać, eksplorując wielopoziomową Twierdzę Czasu.

Tytuł został zbudowany z myślą o profesjonalnych salonach VR.

Gdzie zagramy w Prince of Persia: The Dagger of Time? Niestety według oficjalnej strony produkcji, najbliższe salony VR, które zaoferują możliwość zabawy z tytułem, znajdują się za granicą naszego kraju, w Czechach (Praga, Ostrawa), Niemczech (Lipsk, Berlin) oraz na Ukrainie (Lwów).

Na koniec warto dodać, że studio Ubisoft Düsseldorf opublikowało już wcześniej dwie inne gry typu escape room, stworzone z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Były one oparte na marce Assassin’s Creed. W Escape The Lost Pyramid staraliśmy się wydostać z grobowca, wcielając się w archeologów eksplorujących starożytne egipskie ruiny na półwyspie Synaj w 1928 roku. W Beyond Medusa’s Gate gracze mają godzinę na ucieczkę z ogromnej jaskini, ukrytej na jednej z wysp na Morzu Egejskim, w której zakotwiczony został statek legendarnych Argonautów.

  1. Prince of Persia: The Dagger of Time – strona oficjalna