Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 20:24

Geoff Keighley nie pojawi się na E3 2020

Geoff Keighley po raz pierwszy nie weźmie udziału w targach E3. Organizator gali The Game Awards uważa, że impreza w Los Angeles powinna się zmienić i być bardziej cyfrowa oraz globalna.

Geoff Keighley po raz pierwszy nie będzie częścią targów E3. - Geoff Keighley nie pojawi się na E3 2020 - wiadomość - 2020-02-12
Geoff Keighley po raz pierwszy nie będzie częścią targów E3.

Tegoroczne targi E3 będą musiały obejść się bez kolejnego ważnego gościa. Nie, nie chodzi o następną wielką firmę pokroju Sony. Na imprezie po raz pierwszy od ćwierćwiecza nie pojawi się Geoff Keighley. Twórca The Game Awards nie poprowadzi nawet zainicjowanego przez niego panelu E3 Coliseum. Pytany na Twitterze o powody swojej decyzji, dziennikarz stwierdził, że jego zdaniem E3 musi się zmienić, być „bardziej cyfrowe oraz globalne”, a nie de facto ograniczone do centrum konferecyjnego w Los Angeles. W oświadczeniu dla gazety The Washington Post dodał, że ma wiele pomysłów na to, jak powinna „ewoluować” impreza, ale na razie woli zaczekać i zobaczyć, jak organizacja ESA wyobraża sobie targi poza tym, co opisała w swoim ostatnim wpisie.

Dla osób, które targi E3 interesują głównie z powodu zapowiedzi nowych produkcji, nieobecność Keighleya to zapewne tylko ciekawostka. Niemniej był on nieodłączoną częścią imprezy od początku jej istnienia, dotychczas nie opuszczając żadnej edycji, a także prowadząc dodatkowe wydarzenia powiązane z nią (oprócz wspomnianego E3 Coliseum również E3 Judges Week). Tym samym można to uznać za kolejny sygnał dla organizatorów, że przyszła pora na zmiany w charakterze imprezy. Jak dokładnie miałoby wyglądać to odświeżone E3 w wizji Keighleya, trudno stwierdzić z pewnością. Pewną wskazówką może być wydarzenie The Game Festival zorganizowane we współpracy z firmą Valve z okazji gali The Game Awards 2020, dzięki któremu gracze mogli sprawdzić wersje demonstracyjne niewydanych tytułów.