Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 09:45

autor: Jiker

Sony oficjalnie rezygnuje z E3 2020

Sony potwierdziło wczorajsze plotki - koncern zrezygnował z udziału w tegorocznych targach E3. Zamiast tego firma planuje setki mniejszych wydarzeń, na których będzie promować markę PlayStation.

Popołudniu przecieki, a w nocy oficjalne potwierdzenie. Koncern Sony drugi rok z rzędu rezygnuje z udziału w targach E3. W oświadczeniu złożonym na ręce redakcji serwisu Gamesindustry.biz napisano, że firma „nie sądzi, aby obecna wizja tego wydarzenia była właściwa dla tego, co Sony zaplanowało na ten rok”.

Sony oficjalnie rezygnuje z udziału w targach E3 2020. - Sony oficjalnie rezygnuje z E3 2020 - wiadomość - 2020-01-14
Sony oficjalnie rezygnuje z udziału w targach E3 2020.

Wygląda na to, że w tym roku Sony postawi na organizację setek mniejszych, ale za to zdecydowanie bardziej skoncentrowanych na kontakcie z klientem wydarzeń. Jak czytamy w oświadczeniu:

W 2020 r. będziemy opierać się na naszej strategii imprez globalnych, uczestnicząc w setkach imprez konsumenckich na całym świecie. Skupimy się na tym, aby fani czuli się częścią rodziny PlayStation i mieli dostęp do ulubionych treści. Mamy fantastyczną linię tytułów na PlayStation 4, a wraz ze zbliżającą się premierą PlayStation 5, z niecierpliwością czekamy na rok świętowania z naszymi fanami.

Oficjalne oświadczenie w sprawie wystosowało również stowarzyszenie ESA, czyli organizator targów E3:

E3 to wyjątkowe wydarzenie prezentujące ludzi, marki i innowacje, które na nowo definiują rozrywkę uwielbianą przez miliardy ludzi na całym świecie. E3 2020 będzie ekscytującym, wysokoenergetycznym wydarzeniem, na które złożą się nowe doświadczenia, partnerzy, przestrzenie wystawowe i aktywności, które zabawią zarówno nowych uczestników, jak i weteranów. Zainteresowanie wystawców naszymi nowymi aktywnościami pomaga w zdobyciu uwagi ze strony marek, które postrzegają E3 jako kluczowe wydarzenie pomagające nawiązać kontakt z fanami gier wideo na całym świecie.

Sony zrezygnowało z udziału w targach E3 już w ubiegłym roku. Było to niemałe zaskoczenie, gdyż firma uczestniczyła w imprezie od pierwszej edycji, zorganizowanej w 1995 roku, i zwyczajowo ujawniała tam najważniejsze informacje związane ze swoimi konsolami i wydawanymi na nie grami. Powodów upatruje w tym, że japoński koncern i kilku innych wydawców (m.in. EA) chętnie doprowadziłoby do przeobrażenia E3 w wydarzenie skoncentrowane na fanach elektronicznej rozrywki, a nie aspektach biznesowych. W zeszłym roku ESA, czyli organizatorzy E3, podjęli w tym kierunku pewne kroki, ale nie były one przekonujące. Potwierdza to jeden z wpisów analityka Daniela Ahmada z firmy Niko Partners, w którym podaje on listę imprez growych z największą liczbą odwiedzających:

Warto też zauważyć, że przez najbliższy miesiąc w Nowym Jorku będzie się odbywać wydarzenie Experience PlayStation, w trakcie którego fani firmy będą świętować 25-lecie marki PlayStation. I choć w zapowiedzi mowa jest jedynie o grach na PS4 i PS VR, niewykluczone, że Sony przygotowało też coś związanego z PS5. Tym bardziej, że według ubiegłorocznych przecieków do ujawnienia nowej konsoli japońskiego koncernu ma dojść właśnie w lutym.