Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 kwietnia 2015, 09:23

autor: Góral

Film Need for Speed doczeka się kontynuacji

Film Need for Speed z 2014 roku doczeka się kontynuacji, zrealizowanej przy współudziale trzech chińskich firm - China Movie Channel Program Center, Jiaflix Enterprises oraz 1905 Pictures. Produkcja rozpocznie się jednak dopiero, gdy Electronic Arts dojdzie do porozumienia z wytwórnią DreamWorks w sprawie przeniesienia praw do filmowego sequela.

W marcu 2014 roku do kin na całym świecie wszedł film Need for Speed, stworzony na podstawie popularnej serii gier wideo. Tytuł, delikatnie mówiąc, nie okazał się wyjątkowym doznaniem i zebrał niepochlebne oceny wśród krytyków. Mimo wszystko, wyprodukowany za około 70 mln dolarów obraz przyciągnął przed ekrany sporo widzów, generując ponad 200 mln dolarów przychodu, z czego ponad 60 milionów w samych Chinach. W związku z tym do Electronic Arts zgłosiły się chińskie firmy China Movie Channel Program Center, Jiaflix Enterprises oraz 1905 Pictures, które chcą pomóc „Elektronikom” zekranizować kontynuację filmu. Produkcję obecnie wstrzymuje jednak producent „jedynki”, wytwórnia DreamWorks, z którą EA musi dojść do porozumienia w sprawie przeniesienia praw do kontynuacji.

Rozmowy ponoć się jeszcze nie zaczęły, ale niewykluczone, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to prace nad filmem Need for Speed 2 rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zdradzono także, że duża część obrazu zostanie nakręcona w Chinach, przy sporym udziale tamtejszych aktorów. Szczegóły jednak nie są znane.

Gwiazdą filmu Need for Speed był Aaron Paul – jeden z głównych bohaterów słynnego serialu Breaking Bad. - Film Need for Speed doczeka się kontynuacji - wiadomość - 2015-04-09
Gwiazdą filmu Need for Speed był Aaron Paul – jeden z głównych bohaterów słynnego serialu Breaking Bad.

W tym roku światło dzienne ma ujrzeć nowa odsłona growej serii Need for Speed, aczkolwiek nie jest wykluczone, że projekt pojawi się nieco później, w pierwszych miesiącach 2016 roku. Szczegóły na temat produkcji nie są obecnie znane. Wiadomo jedynie, że studio Ghost Games ponoć wsłuchało się w krytykę fanów i dostarczy grę „o którą prosiliście”.

Ostatnią częścią serii jest Need for Speed Rivals z listopada 2013 roku. Tytuł, pomimo iż zebrał dobre opinie w mediach, najwidoczniej nie spełnił oczekiwań finansowych, gdyż odpowiedzialne za projekt studio Ghost Games po kilku miesiącach od premiery gry dotknęła fala zwolnień. Nadchodząca odsłona ma więc twardy orzech do zgryzienia, gdyż w ostatnich latach fani serii narzekali właściwie na każdą część, a najczęściej przewijającym się pomysłem na powrót marki do chwały jest stworzenie nowego Undergrounda. Niestety nie mamy pojęcia, w jakim kierunku seria podąży tym razem. Być może tajemnica zostanie zdradzona podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 16 – 18 czerwca.