Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 kwietnia 2015, 09:59

autor: Luc

YouTube bez reklam – nadchodzi nowa, płatna usługa

Google planuje wprowadzić kolejną usługę do swojej oferty. Tym razem ma ona dotyczyć likwidacji reklam podczas oglądanych materiałów wideo w serwisie YouTube. Płatna subskrypcja nie ma jeszcze ustalonej, oficjalnej ceny, ale ma trafić na rynek do końca tego roku.

Za określoną kwotę nie będziemy musieli oglądać żadnych reklam. - YouTube bez reklam – nadchodzi nowa, płatna usługa - wiadomość - 2015-04-09
Za określoną kwotę nie będziemy musieli oglądać żadnych reklam.

Niedawno informowaliśmy Was o planowanych modyfikacjach w usłudze streamowania dostępnej za pośrednictwem serwisu YouTube, ale to nie jedyne zmiany, jakie Google chce wprowadzić w najbliższym czasie. Jak podaje Bloomberg, jeszcze w tym roku do dyspozycji użytkowników oddana zostanie możliwość wykupienia specjalnej subskrypcji. Posiadacze pakietu będą mogli do woli przeglądać wszystkie filmy na YouTube bez jakichkolwiek reklam. Włodarze serwisu już wcześniej eksperymentowali z podobnym rozwiązaniem, jednak dotychczasowa usługa – Music Key – obejmowała jedynie muzyczne wideo. Tym razem subskrypcja miałaby objąć wszystkie materiały bez wyjątku. Przedstawiciele Google o nowej opcji poinformowali swoich partnerów w osobnym mailu.

Nie wiadomo, ile dokładnie miałoby wynieść wykupienie miesięcznego pakietu. W przypadku wspomnianego Music Key opłata to 9,99 euro (około 40 złotych), ciężko jednak na tej podstawie wywnioskować, ile Google zażyczy sobie za nową usługę. Zdradzono jednak, iż 55% zysków uzyskiwanych z subskrypcji będzie trafiało do partnerów YouTube. Powyższe rozwiązanie to kolejny krok włodarzy korporacji na ścieżce prowadzącej do przeniesienia cyfrowej rozrywki na nowy finansowy poziom. Od niedawna w serwisie można wypożyczać niektóre filmy (Interstellar, Wywiad ze Słońcem Narodu), kilka lat temu wprowadzono także kanały premium, które udostępniają swoje materiały po wykupieniu odpowiedniego pakietu. Posunięcie to, to także odpowiedź na rosnącą konkurencję ze strony usług Netflixa czy HBO w tym zakresie.

Poniżej znajdziecie pełną treść listu, który trafił do osób współpracujących z YouTube.

Źródło: Bloomberg.com - YouTube bez reklam – nadchodzi nowa, płatna usługa - wiadomość - 2015-04-09
Źródło: Bloomberg.com
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.