Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2015, 10:04

Szybcy i wściekli 7, Selma, Ze wszystkich sił - weekendowe premiery filmowe

Witam po tygodniowej przerwie, w czasie której pojawił się tylko jeden film - Motyl Still Alice. W tym tygodniu szturm na kina przypuszczają: siódma część Szybkich i wściekłych, oscarowa Selma i kilka innych propozycji. Zapraszam.

Szybcy i wściekli 7

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Słynna wyścigowa seria już kilka odcinków temu przesunęła akcenty z typowo samochodowych w kierunku wybuchowej sensacji. Szybcy i wściekli zaczęli się jako opowieść o młodym policjancie infiltrującym świat nielegalnych wyścigów celem złapania złego Dominica Toretto. Teraz mamy filmy o rodzinie sympatycznych jakby przestępców, którzy muszą sobie radzić z coraz to groźniejszymi przeszkodami. W „siódemce” przeszkodą jest Deckard Shaw, brat zabitego w Szybkich i wściekłych 6 Owena Shawa, który pragnie dokonać krwawej zemsty na wszystkich spowinowaconych z granym przez Vina Diesela nieformalnym przywódcą klanu. Furious 7 już pobiło kilka rekordów, zebrało sporo pozytywnych recenzji, a publiczność dopisuje na każdym seansie – nie inaczej będzie i u nas. A gdy już pożegnacie zmarłego Paula Walkera, to przygotujcie się na dalszy ciąg, który – jak się niedawno okazało – na pewno nastąpi.

 1. Reżyseria: James Wan
 2. Tytuł oryginalny: Furious 7
 3. Grają: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Dwayne Johnson

Selma

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Biograficzny dramat opowiadający o życiu Martina Luthera Kinga, którego upór i praca w walce z uprzedzeniami rasowymi doprowadziły do prawdziwej zmiany we współczesnym świecie. Selma to miasto w Alabamie, w którym czarnoskóra Annie Lee Cooper próbuje oddać głos, ale biały urzędnik uznaje to za niemożliwe do wykonania. Doktor King, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, udaje się do Alabamy i w ten sposób rozpoczyna długą i ciężką drogę do poprawienia codzienności wielu rodaków i nie tylko. Film Selma w tym roku zdobył statuetkę tylko za najlepszą piosenkę, choć był nominowany także w najważniejszej kategorii – najlepszy film. Dla miłośników współczesnej historii i talentu Davida Oyelowo (który przez lata zabiegał o rolę MLK) Selma jest pozycją obowiązkową.

 1. Reżyseria: Ava DuVernay
 2. Grają: David Oyelowo, Tom Wilkinson, Carmen Ejogo, Tim Roth

Ze wszystkich sił

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oparta na faktach historia o przezwyciężaniu własnych fizycznych ograniczeń, a do tego podana w przystępnej formie i po francusku. Skojarzenia z Nietykalnymi są jak najbardziej na miejscu, choć Ze wszystkich sił raczej nie będzie atakować gatunku „komedia”. Siedemnastoletni Julien jest niepełnosprawny i nie dogaduje się z własnym ojcem. Mężczyzna nie ma czasu dla rodziny i poświęca się głównie pracy. Pewnego dnia w głowie chłopaka pojawia się szalony plan: wystartować w triathlonie! Pomagać ma oczywiście tata. Widzowie dostaną sportowe emocje, mniej lub bardziej łzawe pojednanie i potężną dawkę pozytywnych emocji. Wszak życie zawsze pisze najlepsze scenariusze.

 1. Reżyseria: Nils Tavernier
 2. Tytuł oryginalny: De toutes nos forces
 3. Grają: Jacques Gamblin, Alexandra Lamy, Fabien Heraud

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Motyl Still Alice (premiera odbyła się 3.04, tuż przed Wielkanocą – nagrodzona Oscarem Julianne Moore wciela się w wykładowczynię, która odkrywa u siebie objawy choroby Alzheimera),
 2. Dom (animowana opowieść o pewnym niesfornym przybyszu z innej planety),
 3. W kręgu (lata 50-te w Zurychu; opowieść o zakazanej miłości dwóch mężczyzn),
 4. Dystans (hiszpańska komedia kryminalna i fantastyczno-naukowa też: pewien artysta zleca karłom-telepatom kradzież tytułowego przedmiotu).
 5. Z jednej krwi (kryminał, dreszczowiec i film drogi o dwóch braciach, którzy pragną dokonać zuchwałego rabunku),
 6. Svein i szczur (familijny film o przyjaźni chłopca i szczura).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.