Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 15:15

Figurka Lary Croft za 5667 złotych robi wrażenie

Firma Weta Workshop przygotowała z okazji 25-lecia serii Tomb Raider specjalną, limitowaną figurkę Lary Croft walczącej z dinozaurami. Została ona wyceniona na 1499 dolarów (około 5667 złotych).

W SKRÓCIE
  1. Z okazji 25. urodzin cyklu Tomb Raider firma Weta Workshop przygotowała specjalną, ściśle limitowaną figurkę Lary Croft.
  2. Kosztuje ona 1499 dolarów, czyli około 5667 złotych.
  3. Będzie można ją zakupić w oficjalnym sklepie Weta Workshop tylko do 3 maja.

3 listopada tego roku minie dokładnie 25 lat od pecetowej premiery pierwszej odsłony kultowego dziś cyklu Tomb Raider. Aby uczcić ten zbliżający się wielkimi krokami jubileusz, firma Weta Workshop zajmująca się tworzeniem figurek kolekcjonerskich postanowiła przygotować coś specjalnego. Mowa tu o wyjątkowej statuetce Lary Croft walczącej z dwoma raptorami. Scena ta jest niemal wprost wyjęta z planszy Lost Valley, która była obecna zarówno w produkcji z 1996 roku, jak i jej remake'u, czyli Anniversary.

Powyżej możecie obejrzeć filmową prezentację omawianego dzieła. Zostało ono wyrzeźbione z dbałością o najmniejsze szczegóły w skali 1:4 (wymiary to 40,6 cm x 80 cm x 44,4 cm). Całość wykonano z wysokiej jakości sztucznego kamienia i waży 12,61 kg.

Głównym twórcą tej statuetki jest Gary Hunt (zdjęcia jego innych prac znajdują się w tym miejscu). Oto, co powiedział na jej temat:

Uchwycenie ułamka sekundy akcji jest zawsze wyzwaniem, a walka Lary z raptorami jest tego przykładem. Stworzenie wiarygodnej pozy na tak małej przestrzeni wymagało przemyślanej kompozycji, więc inspirację czerpałem z klasycznych renesansowych posągów.

Źródło: wetanz.com

Przygotowanie tego typu przedmiotu kolekcjonerskiego, który przybliża poniższy materiał wideo, wymaga setek godzin pracy, zarówno przy samym rzeźbieniu, jak i tworzeniu projektu i malowaniu. Same materiały też rzecz jasna swoje kosztują. Wszystko to znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie. Omawianą figurkę Lary Croft można kupić za 1499 dolarów, czyli około 5667 złotych.

Jeśli jesteście gotowi wydać taką kwotę, to musicie się pośpieszyć. Produkt ten będzie bowiem sprzedawany jedynie do 3 maja do godziny 23:00 czasu polskiego (a dostarczony do kupców w październiku). Powstanie tylko tyle egzemplarzy figurek, ile zostanie zakupionych w tym terminie, i ani jednej więcej. W przyszłości ich wartość na rynku wtórnym może zatem osiągnąć zawrotne sumy.

Źródło: wetanz.com

Jeśli jednak nie do końca interesuje Was Lara Croft i Tomb Raider, to możecie rzucić okiem na inne, nieco tańsze figurki od firmy Weta Workshop. Ma ona w swojej ofercie między innymi Gandalfa oraz Ksenomorfa z serii Obcy (obie statuetki dostępne za 44,99 dolara, czyli około 170 złotych) czy smoka Smauga wycenionego na 199 dolarów (mniej więcej 752 złote).

  1. Oficjalna strona firmy Weta Workshop