filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2021, 15:15

autor: Karol Laska

Avatar 2 wykorzystał do efektów specjalnych również dzieci i konie. Zobacz zdjęcia

Jon Landau, producent filmów Avatar 2 i Avatar 3, podzielił się zakulisowymi zdjęciami z planu, na których możemy zobaczyć, jak wykorzystano technikę przechwytywania ruchu na dorosłych, dzieciach oraz zwierzętach.

We wrześniu 2020 roku zakończono zdjęcia do filmu Avatar 2, a i potwierdzono, że Avatar 3 jest na ostatniej prostej do finiszu, jeżeli chodzi o prace produkcyjne. James Cameron wraz z ekipą wykorzystał szereg praktycznych i komputerowych efektów specjalnych, czym nie waha się chwalić w mediach społecznościowych (ostatnio zobaczyliśmy między innymi kulisy powstawania scen pod wodą).

Wtóruje mu Jon Landau, czyli producent obydwu filmów. Opublikował on na swoim koncie na Instagramie zdjęcia przedstawiające wykorzystanie w praktyce techniki przechwytywania ruchu (z ang. motion capture). Jak sami możecie poniżej zobaczyć, „mocapu” użyto także przy pomocy nieco młodszych i mniejszych aktorów, a także zwierząt.

A cóż z tego wszystkiego wyjdzie? O tym jeszcze się przekonamy. Na razie filmy muszą przejść dość złożony proces postprodukcji. Avatar 2 ma ukazać się w grudniu 2022 roku, a trzecia część filmu trafi do kin dopiero w 2024 roku.

  1. Strona internetowa marki Avatar

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej