Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2020, 12:10

Nowe foto z planu Avatara 2 ujawnia kulisy pracy pod wodą

Ekipa produkcyjna filmu Avatar 2 wypuściła zdjęcie z Kate Winslet z podwodnego planu, które pokazuje, jak ekstremalnym wyzwaniem było kręcenie tej produkcji.

Niedawno ukończono zdjęcia do filmu Avatar 2. Jak wymagająca była ta produkcja dla całej ekipy pokazuje nowe zdjęcie opublikowane na oficjalnym twitterowym profilu marki. Możemy na nim zobaczyć Kate Winslet w trakcie nagrywania podwodnej sekwencji.

W wywiadzie aktora zdradziła, że podczas zdjęć do filmu musiała nauczyć się tzw. nurkowania swobodnego, czyli bez akwalungu. Poradziła sobie z tym zadaniem tak dobrze, że jej rekord wstrzymywania oddechu wynosi siedem minut i czternaście sekund.

Podobnie było zresztą w przypadku Sigourney Weaver, która w zeszłym tygodniu przyznała, że podczas produkcji Avatara 2 zmuszona była nauczyć się wstrzymywać oddech na ponad sześć minut.

Te umiejętności jeszcze się aktorkom przydadzą, gdyż nadal trwają zdjęcia do trzeciej części cyklu. James Cameron równolegle tworzy w sumie cztery kontynuacje. Premiera Avatara 2 planowana jest na grudzień 2022 roku, a Avatar 5 ma ukazać się w 2028 r.

  1. Oficjalna strona serii Avatar
filmy i serialeJames Cameron kino Kate Winslet