Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2018, 16:20

autor: Serek

FIFA 19: FUT z bardziej czytelnym zgraniem

Według informacji, które pojawiły się na oficjalnej stronie EA Sports, możemy spodziewać się kilku ciekawych zmian, jeżeli chodzi o zgranie w popularnym trybie FIFA Ultimate Team w grze FIFA 19. Od teraz gracze będą mogli zobaczyć dokładne zmiany parametrów piłkarza, które zaszły wskutek odpowiedniego współczynnika chemii.

W grze FIFA 19 zmieni się podejście do tematu zgrania zespołu. - FIFA 19: FUT z bardziej czytelnym zgraniem - wiadomość - 2018-09-16
W grze FIFA 19 zmieni się podejście do tematu zgrania zespołu.

Na oficjalnej stronie internetowej EA Sports pojawiła się garść informacji dotyczących trybu FIFA Ultimate Team w najnowszej odsłonie serii FIFA, a konkretnie działania chemii pomiędzy zawodnikami. Każdy, kto kiedykolwiek grał w FUT-a, doskonale wie, że zgranie jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o wydajności zawodników. Do tej pory gracze nie mogli jednak liczyć na konkretne zobrazowanie, jak ten współczynnik działa. Zmieni to nadchodząca odsłona cyklu.

FIFA 19: FUT z bardziej czytelnym zgraniem - ilustracja #2

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę FIFA 19 w edycji mistrzowskiej ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 319 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.

W grze FIFA 19 dostaniemy możliwość sprawdzenia wpływu zgrania zespołu oraz zawodnika z poziomu atrybutów piłkarza (dotyczy to tylko wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One). By to uczynić, należy wybrać jednego z graczy naszej podstawowej jedenastki i wejść w jego bio. Po przeskoczeniu na zakładkę poświęconą atrybutom, będziemy mogli zobaczyć dokładne zmiany, jakie zaszły w parametrach naszego zawodnika na podstawie aktualnego współczynnika chemii drużyny oraz samego piłkarza. Poniżej możecie zobaczyć różnicę pomiędzy wysokim stopniem zgrania oraz niskim na przykładzie karty Paulo Dybali, czołowego zawodnika Juventusu Turyn (który swoją drogą ma polskie korzenie).

Na korzystne parametry wpływa również typ zawodnika. Paulo Dybala scharakteryzowany jest jako Snajper, co w połączeniu z odpowiednim zgraniem może przyczynić się do chociażby zwiększenia bazowej wartości wykończenia o 10 punktów. Każdy piłkarz w trybie FIFA Ultimate Team dostanie swój znacznik informujący, jakim jest typem zawodnika. Ikona będzie widoczna już na samym dole karty piłkarza, tuż pod sześcioma głównymi atrybutami. EA Sports przygotowało po kilka typów zawodników na poszczególne formacje. Po pięć na atak, pomoc oraz defensywę. Cztery na bramkarzy oraz trzy tzw. specjalne - dla najbardziej wyróżniających się pod danym kątem piłkarzy.

W zamieszczonej na stronie internetowej EA Sports informacji twórcy podali nawet dokładny sposób obliczania zgrania. Warto dodać, że różni się on względem zawodników występujących od pierwszego gwizdka sędziego i rezerwowych. Co ciekawe, po rozpoczęciu meczu w trybie FUT zarządzanie zespołem nie będzie miało już żadnego wpływu na zgranie zespołu. Pozwoli to chociażby na zmianę formacji bez uszczerbku na zgraniu.

Jak obliczyć wpływ zgrania na atrybuty piłkarzy pierwszego składu:

(Zgranie drużyny x 0,25) + ((Zgranie indywidualne x 10) x 0,75)

Jeżeli rezultat będzie wyższy niż 50, atrybuty wzrosną. W przypadku wyniku równego 50 pozostają bez zmian, natomiast jeśli będzie wynosił 49 lub mniej - atrybuty zmniejszą swoją wartość.

Ponownie wytrzymałość będzie miała wpływ na atrybuty fizyczne zawodnika. Z tego powodu zawsze lepiej mieć kilka dobrych kart na ławce, by dokonać zmiany. Wytrzymałość może obniżyć: przyśpieszenie, zwinność, skoczność, siłę, czas reakcji oraz krycie. Wszystkie zmiany będziemy mogli przetestować 28 września, kiedy odbędzie się premiera FIF-y 19. Gra trafi na PlayStation 4, PC, Xboksa One oraz PlayStation 3, Xboksa 360 i Nintendo Switch. Do tego czasu pozostaje tylko zabawa w wersji demonstracyjnej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 19
  2. Wersja demonstracyjna gry FIFA 19
  3. Wymagania sprzętowe gry FIFA 19