Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2019, 12:36

FIFA 19 FUT - Krzysztof Piątek w drużynie sezonu Serie A

Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji Polski, po znakomitym debiutanckim sezonie w lidze włoskiej został wybrany do najlepszej drużyny rozgrywek (TOTS) w grze FIFA 19 i otrzymał specjalną kartę FUT ze znacznie podwyższonymi statystykami.

Niemal dokładnie rok temu Krzysztof Piątek uzgadniał szczegóły transferu z Cracovii do Genoi. Dziś to wart 35 milionów euro napastnik AC Milanu, trzeci najskuteczniejszy strzelec Serie A, coraz częściej otrzymujący szanse w naszej reprezentacji. Dokonania polskiego snajpera postanowiła teraz docenić firma Electronic Arts, która umieściła go wśród dwudziestu najlepszych piłkarzy ubiegłego sezonu ligi włoskiej. Piątek otrzyma więc specjalną kartę TOTS ze znacznie podwyższonymi statystykami w trybie FUT (FIFA Ultimate Team).

Polak znalazł się w zaszczytnym gronie – oprócz niego w drużynie sezonu są tacy gracze jak obrońca Juventusu Giorgio Chiellini, pomocnik Interu Radja Nainggolan czy Cristiano Ronaldo. Specjalna karta Piątka posiada ocenę ogólną 91, a jej najważniejsze składowe to wycenione odpowiednio na 94 i 90 punktów strzelanie i tempo. To ogromny wzrost, szczególnie zważywszy na fakt, że podstawowe wersje snajpera z sierpnia ubiegłego roku miały sumaryczną notę 70. Oczywiście trafienie jej w paczkach będzie wymagać masy szczęścia, bo tego typu zawodnicy trafiają się nadzwyczaj rzadko, natomiast kupienie jej na rynku transferowym wiąże się z wydatkiem co najmniej 400 tysięcy monet.

Ze swoją nową kartą Krzysztof Piątek jest jednym z najlepszych snajperów w grze – ale nadal nie doczekał się wiernie odwzorowanej twarzy. - FIFA 19 FUT - Krzysztof Piątek w drużynie sezonu Serie A - wiadomość - 2019-06-09
Ze swoją nową kartą Krzysztof Piątek jest jednym z najlepszych snajperów w grze – ale nadal nie doczekał się wiernie odwzorowanej twarzy.

To prawdopodobnie ostatnie wyróżnienie Piątka w grze FIFA 19. Trzeba się jednak spodziewać, że po takim sezonie polskiego snajpera (strzelił on 22 bramki, zostając tym samym najlepszym strzelcem dwóch klubów – Genoi i AC Milanu) Electronic Arts porządnie podwyższy jego statystyki w kolejnej odsłonie, zaplanowanej na wrzesień. Ba, może nawet przypisze mu specjalną celebrację po bramkach – graczy, którzy chcieliby wykonać jego charakterystyczną „cieszynkę” z pistoletami na pewno nie zabraknie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 19