Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 11:00

autor: Góral

FIFA 17 zadebiutowała w Polsce

Dwa dni temu gra FIFA 17 ukazała się na terenie Stanów Zjednoczonych, a od dziś kupicie ją w polskich sklepach. Produkcja dostępna jest w rodzimej wersji językowej na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360 oraz na PC-tach.

Po premierze gry FIFA 17 w USA przyszedł czas na europejski debiut najnowszej odsłony piłkarskiej serii firmy Electronic Arts. Od dziś tytuł możecie nabyć w rodzimych sklepach w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych (PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC). Ceny zaczynają się od około 150 zł za wersję komputerową, około 229 zł za edycję na najnowsze konsole oraz około 189 zł za past-genowe wydanie. Miejcie jednak na uwadze, że ostatnia z wymienionych wersji jest okrojona względem pozostałych, gdyż nie wykorzystuje ona silnika Frostbite oraz brakuje w niej kampanii fabularnej nazwanej „Droga do sławy”. W pozostałych przypadkach projekt pokazuje pełnię swoich możliwości.

FIFA 17 w skrócie:
  • najnowsza odsłona piłkarskiej serii EA;
  • ukazała się na konsolach XOne, PS4, X360, PS3 i PC-tach;
  • produkcja dostępna w pełnej polskiej wersji językowej;
  • średnia w Metacritic: 86 punktów (XOne) i 84 punkty (PS4).

O tym, że „Elektronikom” udało się po raz kolejny stworzyć bardzo dobrą grę pisaliśmy już kilka razy, ale jeżeli przespaliście ostatni tydzień, to przypominamy, że tytuł zgarnął wysokie oceny w mediach. Choć obeszło się bez wielkiej rewolucji w stosunku do zeszłorocznej odsłony, to wprowadzone zmiany są zauważalne i w ciekawy sposób urozmaicają rozgrywkę. Największą nowością jest wspomniany silnik Frostbite, do tej pory wykorzystywany w strzelankach z serii Battlefield czy też ostatniej części cyklu Need for Speed. Zastąpił on technologię Ignite, na podstawie której od kilku lat EA produkowało swoje gry sportowe.

Zmiana ta związana jest z kampanią fabularną „Droga do sławy”, w której poznajemy losy młodego piłkarza marzącego o zawojowaniu Premier League. Zabawa w tym trybie nie ogranicza się tylko do rozgrywania kolejnych spotkań, ale także do oglądania rozmaitych scenek z życia zawodnika, prowadzenia dialogów, brania udziału w treningach itd.

W tym roku twarzą nowej odsłony serii FIFA jest Marco Reus. - FIFA 17 zadebiutowała w Polsce - wiadomość - 2016-09-29
W tym roku twarzą nowej odsłony serii FIFA jest Marco Reus.

Ponadto to i owo zmieniono w samej rozgrywce. Największy nacisk położono na wykonywanie stałych fragmentów gry, lepszą inteligencję piłkarzy, starcia fizyczne oraz techniki ofensywne. Jak to wszystko sprawdza się w „praniu”, przetestujecie dzięki udostępnionej jakiś czas temu wersji demonstracyjnej, dostępnej na wszystkich docelowych platformach sprzętowych. Pamiętajcie też, że jeżeli macie wykupiony abonament EA Access (XOne) lub Origin Access (PC), to możecie pobawić się dziesięciogodzinnym trialem.