Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 14:07

autor: Sarge

FIFA 14 - znamy minimalne wymagania sprzętowe

FIFA 14 jest pierwszą odsłoną popularnej serii piłkarskiej, której nie uruchomimy na komputerach z systemem Windows XP. Tak wynika z minimalnych wymagań sprzętowych, które zostały udostępnione wraz z wersją demonstracyjną produkcji studia EA Canada.

Część użytkowników naszego serwisu donosi, że wersja demonstracyjna FIFA 14 jednak działa na komputerze wyposażonym w system operacyjny Windows XP. Okazuje się więc, że informacja umieszczona w pliku tekstowym dołączonym do dema nie jest do końca sprawdzona. Może to jednak oznaczać, że pełna wersja nie będzie już współpracować z Windowsem XP, więc w tej kwestii należałoby być ostrożnym w ferowaniu ostatecznych wyroków.

Dzięki udostępnionej dzisiaj wersji demonstracyjnej gry FIFA 14 poznaliśmy jej minimalne wymagania sprzętowe. Dokładna specyfikacja została podana w pliku tekstowym dołączonym do dema, a więc można ją traktować jako w pełni oficjalną.

Niestety, twórcy do tej pory nie przedstawili rekomendowanych wymagań sprzętowych. Oznacza to, że wciąż nie możemy być pewni, jakiego komputera potrzeba do komfortowej zabawy w rozdzielczości 1080p i wysokich detalach. Pamiętajmy jednak, że FIFA 14 na PC nie jest next-genową wersją, jaką otrzymają posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One. W związku z tym rekomendowana specyfikacja nie powinna znacząco odbiegać od tej obowiązującej w grze FIFA 13.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Core 2 Duo 1,8 GHz lub lepszy
  2. Pamięć operacyjna: 2 GB lub więcej
  3. Karta grafiki: GeForce 6800 GT, Radeon HD 3600 lub lepsze (256 MB pamięci, DirectX 9.0c, Shader 3.0)
  4. System operacyjny: Windows Vista / Windows 7 / Windows 8

Warto zwrócić uwagę na fakt, że FIFA 14 jest pierwszą odsłoną serii, która nie współpracuje z systemem operacyjnym Windows XP. Oznacza to, że aby zagrać w ten tytuł, musimy być użytkownikami Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8.

FIFA 14 zadebiutuje w Europie 27 września na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PlayStation Vita, PSP oraz PlayStation 2, a w listopadzie trafi także PlayStation 4 i Xboksa 360 jako tytuł startowy dla tych konsol. W naszym kraju gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej na większości platform sprzętowych.