Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 13:10

autor: luckie

Zapowiedziano EndWar Online – MOBA typu „free-to-play” od Ubisoftu

Strategiczny cykl studia Ubisoft Shanghai powróci wraz EndWar Online. Tym razem będziemy mieli do czynienia z darmowym tytułem z gatunku MOBA. Twórcy obiecują szybkie pojedynki między graczami składające się na większy konflikt.

EndWar Online – wojna nigdy się nie kończy - Zapowiedziano EndWar Online – MOBA typu „free-to-play” od Ubisoftu - wiadomość - 2013-09-10
EndWar Online – wojna nigdy się nie kończy
Główne cechy EndWar Online
  1. Przeglądarkowa gra typu MOBA z modelem płatności „free-to-play”
  2. Dynamiczne starcia 1 na 1
  3. Balans jednostek oparty na zasadzie „kamień-nożyce-papier”
  4. Pojedyncze bitwy, składające się na duży, sieciowy konflikt

Studio Ubisoft Shanghai zajmuje się obecnie produkcją EndWar Online na PC – darmowej gry strategicznej typu MOBA. Ma to być przeglądarkowy tytuł działający we Flashu, którego esencją staną się szybkie pojedynki jeden na jednego.

Zabawa zostanie oparta na sprawdzonej zasadzie „kamień-nożyce-papier”. Twórcy obiecują zbalansowane jednostki o zrównoważonych mocnych i słabych stronach. Przykładowo, na atak czołgowy warto będzie odpowiedzieć nalotem, ale w tym z kolei przeszkodzić mogą mobilne wyrzutnie rakiet typu ziemia-powietrze. Armia podległa grającemu ma awansować w boju, zyskując nowe umiejętności i technologie.

Gracze będą walczyć ze sobą na arenach porozrzucanych po powierzchni wirtualnej Ziemi, zrujnowanej w wyniku wojny nuklearnej. Uczestnicy zmagań wybiorą frakcję – Europę lub Rosję – w imię której poprowadzą do boju swoje jednostki. Konsekwencje tej decyzji nie ograniczą się do wyglądu żołnierzy. Światem gry będzie cała planeta, a poszczególne bitwy mają wpływać na to, która nacja kontroluje dane terytoria i w rezultacie wygrywa wojnę. Sukcesy frakcji zapewnią bonusy wszystkim podległym jej graczom. W momencie zwycięstwa jednej ze stron konfliktu, wojna rozpocznie się na nowo.

Areny rozmieszczone będą w różnych miejscach na świecie - Zapowiedziano EndWar Online – MOBA typu „free-to-play” od Ubisoftu - wiadomość - 2013-09-10
Areny rozmieszczone będą w różnych miejscach na świecie

Ubisoft zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania swojej kandydatury do udziału w testach EndWar Online. Beta ma ruszyć jeszcze w tym roku. Nie wiadomo kiedy zadebiutuje pełna wersja produkcji, ale powinno to nastąpić wkrótce po zakończeniu beta-testów, a więc prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2014 roku.

Strategiczny cykl Endwar, sygnowany nazwiskiem słynnego pisarza powieści z gatunku political-fiction, został zapoczątkowany w 2009 roku, kiedy to ukazała się gra Tom Clancy's EndWar. Główną innowacją produkcji była możliwość wydawania poleceń głosowych. Pomimo kilku oryginalnych rozwiązań tytuł nie był wolny od niedoróbek – w naszym serwisie otrzymał notę 6,5/10. Jakiś czas później studio Ubisoft Shanghai zabrało się za kontynuację gry, ale wkrótce po tym prace wstrzymano.

  1. Oficjalna strona gry EndWar Online
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.