Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2013, 15:50

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

FIFA 14 z w pełni licencjonowaną T-Mobile Ekstraklasą!

Licencjonowana polska Ekstraklasa, po dwóch edycjach nieobecności, powróci w FIFA 14. Firmy EA Sports i Ekstraklasa S.A doszły do porozumienia, dzięki któremu polskie drużyny w grze odzyskają prawdziwe nazwy i symbole.

FIFA 14 z w pełni licencjonowaną T-Mobile Ekstraklasą! - ilustracja #1

Przez ostatnie dwa lata, począwszy od FIFA 12, polskie kluby nie posiadały prawdziwych nazw, strojów i emblematów – realistyczne były jedynie nazwiska i wizerunki piłkarzy w nich grających. W tym roku jednak firmie EA Sports udało się uzyskać licencję na wierne odwzorowanie wszystkich 16 drużyn najwyższej klasy piłkarskiej w Polsce. Znikną więc zastępstwa pokroju „L. Warszawa” czy „W. Kraków” - ku uciesze polskich fanów ich miejsce zajmą prawdziwe nazwy zespołów.

„Jesteśmy zachwyceni faktem powrotu T-Mobile Ekstraklasy do gry FIFA14. Liga dołącza do 29 światowych lig sprawiając, że najnowsza FIFA jest najbardziej komplementarną i pełną licencji grą w swojej historii. Cieszę się że wraz z Ekstraklasą S.A. udało nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom setek tysięcy fanów FIFY w Polsce, dla których możliwość poprowadzenia w grze swojej ukochanej ligowej drużyny jest szczególnie ważna” - Jarosław Kędzior, Regional Sales & Marketing Director Electronic Arts.

W grze pojawią się wszystkie drużyny T-Mobile Ekstraklasy - FIFA 14 z w pełni licencjonowaną T-Mobile Ekstraklasą! - wiadomość - 2013-09-02
W grze pojawią się wszystkie drużyny T-Mobile Ekstraklasy

To nie pierwszy ukłon EA Sports w stronę polskich fanów futbolu związany z tegoroczną odsłoną serii. Na okładce rodzimego wydania gry pojawi się Robert Lewandowski, a sama firma rozpoczęła współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, na mocy której realistycznie odwzorowana zostanie również Reprezentacja Polski.

FIFA 14 zadebiutuje 26 września w pełnej polskiej wersji językowej, z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza. Ta data wydania dotyczy następujących platform sprzętowych: PC, PlayStation 2, 3, Vita, Wii U oraz Xboksa 360. Jednak już od 10 września udostępnione zostanie demo na systemy PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Gra pojawi się także na konsole nowej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, jako ich tytuł startowy.