Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2013, 10:25

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

FIFA 14 – porównanie wersji na Xboksa One i PlayStation 4

Do sieci trafiło porównanie dostępnych na PlayStation 4 i Xboksa One edycji najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA. Wersja działająca na silniku EA Sports Ignite dostępna jest wyłącznie na konsolach nowej generacji.

Next-genowa FIFA 14 ma przybliżyć nasze mecze do tych transmitowanych w telewizji

Youtube’owy kanał Digital Foundry opublikował testy porównawcze symulacji piłkarskiej FIFA 14 w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Tylko na konsolach najnowszej generacji działa ona na silniku EA Sports Ignite – o tym, co wprowadza on do serii, przeczytacie tutaj.

Oprawa graficzna FIFY 14 prezentuje się na obydwu konsolach niemal identycznie, oferując te same efekty i rozdzielczość 1080p (1920x1080 pikseli). Obraz w wersji przeznaczonej na Xboksa One wydaje się jednak ostrzejszy, a kolory żywsze. Przekonajcie się o tym sami, oglądając materiał wideo zamieszczony powyżej.

Testy wydajnościowe wykazały natomiast, że mecze na obydwu konsolach odbywają się w stałej prędkości 60fps (klatek na sekundę). Cut-scenki, a także spotkania rozgrywane przy użyciu kamery typu „Gwiazda”, wyświetlane są z kolei ze stabilną szybkością 30fps.

Next-genowa, bazująca na silniku EA Sports Ignite, odsłona serii FIFA została przygotowana z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Poprzednia generacja tytułu dostępna jest na PC-ty, PlayStation 2 i 3, Xboksa 360, Nintendo WiiU, a także handheldy firmy Sony – PS Portable i Vita. Przy zakupie gry w najkorzystniejszej cenie pomoże Wam nasza porównywarka cenowa.