Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2013, 13:01

autor: Góral

Twórcy Rune Factory ogłosili bankructwo. Przyszłość serii zagrożona?

Studio Neverland ogłosiło bankructwo, w związku z czym przyszłość serii Rune Factory - spin-offa popularnej gry Harvest Moon - stanęła pod znakiem zapytania. Prawa do marki posiada jednak firma Marvelous AQL, pracująca obecnie nad nową produkcją, którą być może jest Rune Factory 5.

Rune Factory 4 ukazało się na handheldzie 3DS. - Twórcy Rune Factory ogłosili bankructwo. Przyszłość serii zagrożona? - wiadomość - 2013-12-01
Rune Factory 4 ukazało się na handheldzie 3DS.

Studio Neverland ujawniło na swojej oficjalnej stronie, że zakończyło działalność z powodu problemów finansowych, wynikających ze zmieniających się warunków ekonomicznych. W związku z tym, fani wyczekujący piątej części serii Rune Factory mogą zacząć się martwić.

Firma Marvelous AQL wydała w lipcu 2012 roku grę Rune Factory 4, która okazała się najlepiej sprzedającą się odsłoną w historii całej marki. W ciągu dwóch miesięcy obecności na japońskim rynku, tytuł znalazł ponad 150 tys. klientów. W październiku bieżącego roku produkcja trafiła do Stanów Zjednoczonych, a w przyszłym roku ukaże się w Europie, wiec to z pewnością nie koniec sukcesów „czwórki”, jednak to i tak za mało, by utrzymać studio Neverland przy życiu.

Głos w sprawie przyszłości serii zabrał Yoshifumi Hashimoto, producent w firmie Marvelous AQL, do której należą prawa do marki. Nie zdradził on zbyt wiele, ale zapewnił, że ekipa pracująca nową grą świetnie sobie radzi, przy czym nie wiemy czy chodzi o Rune Factory 5 czy jakiś inny tytuł tego wydawcy. Tak czy siak marka z pewnością nie jest jeszcze spisana na straty i istnieje szansa na kolejne części, tyle że tworzone już przez inne studio.

Twórcy Rune Factory ogłosili bankructwo. Przyszłość serii zagrożona? - ilustracja #2Rune Factory to gra łącząca w sobie elementy symulacji i gatunku RPG. Jest to spin-off popularnej serii Harvest Moon, który w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, stawia większy nacisk na akcję i walkę, niż na hodowanie zwierząt i zajmowanie się uprawami. Pierwsza odsłona gry ukazała się w 2006 roku na handheldzie Nintendo DS. Do dnia dzisiejszego pojawiły się cztery główne części i dwie dodatkowe - Rune Factory Frontier oraz Rune Factory: Tides of Destiny.

gry