Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 14:35

autor: Góral

FIFA 14 - polski piłkarz na norweskiej okładce gry

Norweska edycja gry FIFA 14 promowana jest wizerunkiem Piotra Leciejewskiego - polskiego bramkarza występującego w klubie SK Brann Bergen.

Jak donosi Przegląd Sportowy Robert Lewandowski nie jest jedynym polskim piłkarzem, który zagościł na okładce gry FIFA 14. Sztuka ta udała się także Piotrowi Leciejewskiemu, który jest bramkarzem w norweskim klubie SK Brann Bergen.

Norweska okładka gry FIFA 14.
Norweska okładka gry FIFA 14.

Co ciekawe, zawodnik trafił na pudełka najnowszej odsłony sportowej serii w Norwegii. Sytuacja jest nieco dziwna, ponieważ przyjęło się, że na okładkach widnieją najpopularniejsi piłkarze danego kraju. Jednak najwidoczniej to nasz rodak jest najbardziej rozpoznawalnym graczem w skandynawskim państwie.

FIFA 14 od wczoraj jest oficjalnie dostępna na polskim rynku. Tytuł można kupić w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, PS Vita, PSP, Wii U oraz komputery PC. W listopadzie, wraz z urządzeniami nowej generacji, pojawią się także edycje wykorzystujące nowy silnik Ignite. Przy okazji warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja konkurencyjnej serii - Pro Evolution Soccer - również doczekała się wielu zmian, w tym technologii Fox Engine. Czy wyszło jej to na dobre, przekonacie się czytając naszą recenzję.

Piotr Leciejewski urodził się w 1985 roku w Legnicy. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w 2003 roku w Lubińskiej Szkole Piłkarstwa Młodzieżowego Zielona Góra. W późniejszych latach występował w takich zespołach jak Górnik Zabrze, Korona Kielce czy też ŁKS Łódź. W 2008 roku przeszedł do norweskiej drużyny Sogndal Fotball, by w 2011 roku trafić do SK Brann Bergen.