Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2013, 09:48

autor: Góral

FIFA 14 debiutuje na polskim rynku

Dziś ma miejsce oficjalna polska premiera gry FIFA 14 w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, PlayStation Vita, PSP, PlayStation 2 oraz komputery PC. Co ciekawe, produkcję można było kupić w niektórych sklepach już od wtorku.

Dziś ma miejsce polska premiera najnowszej odsłony sportowej serii firmy Electronic Arts – FIFA 14. Tytuł powinien już być dostępny w ofercie większości sprzedawców, a także w sklepie Origin.

Robert Lewandowski „twarzą” polskiego wydania gry FIFA 14. - FIFA 14 debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2013-09-26
Robert Lewandowski „twarzą” polskiego wydania gry FIFA 14.

FIFA 14 dostępna jest na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, PlayStation Vita, PSP, PlayStation 2 oraz komputerach PC, w polskiej wersji językowej na większości platform sprzętowych. Grę możecie nabyć w Sklepie Gry-OnLine w cenie 129,90 zł (PC), 209,90 zł (X360, PS3), a także w wersji na handheldy firmy Sony i konsolę PlayStation 2. Zachęcam również do przejrzenia najciekawszych ofert i sprawdzenia wersji demonstracyjnej, która jest dostępna od ponad dwóch tygodni.

Produkcja zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych dwa dni temu, w związku z czym pojawiły się pierwsze recenzje „czternastki”. Obecna średnia ocen na serwisie Metacritic jest nieco niższa, niż w przypadku zeszłorocznej odsłony. Gra w wersji na konsole PlayStation 3 chwali się 86 punktami (poprzednio było 88 punktów). W przypadku sprzętu firmy Microsoft wynik ten jest gorszy o dwa punkty (84, w porównaniu do 90 w 2012 roku). Należy jednak wziąć pod uwagę, że wraz z urządzeniami nowej generacji (Xbox One i PlayStation 4) pojawią się edycje wykorzystujące technologię Ignite, która ma być prawdziwym powiewem świeżości.

FIFA 14 debiutuje na polskim rynku - ilustracja #3EA Sports Ignite to technologia nowej generacji przeznaczona do gier sportowych na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Pierwszą produkcją wykorzystującą ten silnik będzie FIFA 14. W późniejszym czasie ukażą się takie tytuły jak EA Sports UFC, Madden NFL 25 i NBA Live 14.