Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2013, 09:40

autor: Sarge

FIFA 14 debiutuje w USA i zbiera pierwsze recenzje

W Stanach Zjednoczonych ma miejsce premiera gry FIFA 14, która pojutrze oficjalnie zadebiutuje także w Polsce. W sieci pojawiają się pierwsze recenzje najnowszej odsłony popularnej serii piłkarskiej, a niektóre rodzime sklepy rozpoczęły już jej sprzedaż.

W amerykańskich sklepach debiutuje dzisiaj gra FIFA 14. Chociaż do polskiej premiery pozostały jeszcze dwa dni, to wiele sklepów w naszym kraju rozpoczęło już sprzedaż najnowszej produkcji studia EA Canada.

FIFA 14 debiutuje na praktycznie wszystkich liczących się platformach sprzętowych - FIFA 14 debiutuje w USA i zbiera pierwsze recenzje - wiadomość - 2013-09-24
FIFA 14 debiutuje na praktycznie wszystkich liczących się platformach sprzętowych

Dzisiaj FIFA 14 ukazała się na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PlayStation Vita, PSP oraz PlayStation 2. W naszym kraju FIFA 14 oficjalnie zadebiutuje 26 września w pełnej polskiej wersji językowej na większości wymienionych platform sprzętowych. Dodatkowo w listopadzie na rynek trafią edycje na PlayStation 4 oraz Xboksa One, będące tytułami startowymi tych konsol.

Polscy fani nie mogący doczekać się premiery najnowszego dzieła studia EA Canada nie muszą czekać do czwartkowego debiutu. Gra od wczoraj jest sprzedawana przez wiele rodzimych sklepów i posiadacze konsol mogą bawić się nią już teraz. Niestety, w przypadku wersji na PC tradycyjnie powinna być nałożona blokada mająca uniemożliwiać rozgrywkę przed polską premierą. W naszej encyklopedii możecie przejrzeć najciekawsze oferty rodzimych sklepów.

W listopadzie ukażą się też wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One - FIFA 14 debiutuje w USA i zbiera pierwsze recenzje - wiadomość - 2013-09-24
W listopadzie ukażą się też wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje FIFA 14. Ich autorzy przychylnie oceniają tegoroczną odsłonę najbardziej popularnej serii piłkarskiej, choć zwracają uwagę na niewielką liczbę istotnych zmian w stosunku do poprzedniej edycji. Kilka przykładowych ocen zagranicznych serwisów prezentujemy poniżej:

  1. Digital Spy – 5/5
  2. Eurogamer – 8/10
  3. Game Informer – 8.75/10
  4. GameSpot – 8/10
  5. IGN – 9/10
  6. NowGamer – 8.5/10
  7. PlayStation Official Magazine UK – 9/10

Jeśli wciąż nie jesteście zdecydowani na zakup gry, w podjęciu decyzji być może pomoże Wam demo dostępne w usługach Origin, PlayStation Network oraz Xbox Live. Można w nim sprawdzić w akcji następujące zespoły: AC Milan, Borussia Dortmund, Boca Juniors, Barcelona, NY Red Bulls, Manchester City, Paris Saint-Germain oraz Tottenham Hotspur.

FIFA 14 to kolejna odsłona bestsellerowej serii symulatorów piłki nożnej autorstwa studia EA Canada. Jest to jednocześnie pierwsza część cyklu przygotowywana m.in. z myślą o PlayStation 4 oraz Xboksie One. W związku z tym warto pamiętać, że wydane w tym tygodniu edycje będą nieco odbiegać od tego, co za dwa miesiące na ekranach telewizorów zobaczą posiadacze konsol nowej generacji. Mowa m.in. o bardziej szczegółowej oprawie graficznej w rozdzielczości 1080p, lepiej odwzorowanych kibicach na stadionie, dziesięć razy większej liczbie animacji piłkarzy czy rozbudowanej sztucznej inteligencji.

  1. Zapowiedź – Pierwsze mecze w FIFA 14 za nami – wrażenia z gry
  2. Zapowiedź – Cały czas naprzód – co nowego przyniesie FIFA 14?