Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2018, 12:01

Fear the Wolves na pierwszym zwiastunie

Studio Vostok Games i firma Focus Home Interactive udostępniły pierwszy zwiastun Fear the Wolves, czyli sieciowej strzelanki battle royale utrzymanej w klimacie wzorowanym na cyklu S.T.A.L.K.E.R.

Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie w tym roku. - Fear the Wolves na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2018-06-07
Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie w tym roku.
FEAR THE WOLVES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Vostok Games
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery w Steam Early Access: 2018 r.

W lutym tego roku znane z Survarium studio Vostok Games zapowiedziało Fear the Wolves, czyli sieciową strzelankę typu battle royale, osadzoną w klimatach postapokaliptycznych. Od tamtej pory poznaliśmy trochę konkretów na temat tego projektu i obejrzeliśmy pierwsze screeny. Do tej pory nie mieliśmy jednak okazji zobaczyć, jak gra prezentuje się w akcji. Teraz uległo to zmianie, wraz z premierą pierwszego zwiastuna.

Filmik trwa 2,5 minuty i składa się w większości ze scen wygenerowanych na silniku. Możemy na nim zobaczyć elementy klasyczne dla kategorii battle royale, takie jak początek meczu, kiedy kierowana przez nas postać zostaje zrzucona na mapę z dużej wysokości, czy przeczesywanie poziomu w poszukiwaniu ekwipunku.

W zwiastunie są również elementy, które mają wyróżnić Fear the Wolves na tle konkurencji, w tym wałęsające się po mapie watahy głodnych wilków czy śmiertelnie niebezpieczne radioaktywne anomalie.

Wszystko to odbywa się w lokacjach utrzymanych w klimacie wschodnioeuropejskiej postapokalipsy, w stylu znanym z serii S.T.A.L.K.E.R. To oczywiście nie dziwi, gdyż studio Vostok założyli ludzie, którzy pracowali nad tym cyklem. Ich najnowsza produkcja pod względem atmosfery znacznie bardziej przypomina tę markę, niż debiutancki projekt zespołu, czyli Survarium.

Przypomnijmy, że Fear the Wolves zmierza na pecety, Xboksa One oraz PlayStation 4. Wczesna wersja wydania PC ma zadebiutować w Steam Early Access jeszcze w tym roku, więc liczymy, że projekt pojawi się w grywalnej formie na targach E3. Natomiast edycje konsolowe ukażą się dopiero w 2019 r.

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.

  1. Wszystko o Fear the Wolves
  2. Oficjalna strona gry Fear the Wolves