Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2019, 18:22

Farming Simulator z własną ligą e-sportową. Duża pula nagród

Stało się coś, co jeszcze niedawno wydawało się kompletnie niemożliwe. A jednak - twórcy serii Farming Simulator, czyli studio Giants Software, poinformowali o starcie profesjonalnej ligi e-sportowej z pulą nagród wynoszącą 280 tysięcy dolarów.

Farming Simulator z własną ligą e-sportową. Duża pula nagród - ilustracja #1

E-sport to zjawisko, które zatacza coraz szersze kręgi - najlepiej można to zaobserwować podczas corocznych finałów Intel Extreme Masters odbywających się w katowickim Spodku, na które zjeżdżają tysiące miłośników gier, a w puli nagród jest aż 7 milionów złotych. Rozgrywki te są kojarzone z gatunkiem MOBA, strzelaninami czy grami sportowymi, ale dziś, wraz z najnowszą informacją od studia Giants Software, otwiera się zupełnie nowy rozdział rywalizacji pomiędzy graczami.

Szwajcarskie studio zapowiedziało bowiem start profesjonalnej ligi e-sportowej zrzeszającej najlepszych wirtualnych rolników i miłośników serii Farming Simulator. Będzie się ona składać z 10 wydarzeń na przestrzeni najbliższych miesięcy – rozgrywki odbędą się m.in. podczas targów gamescom czy Paris Games Week, a punktem kulminacyjnym będzie wielki finał podczas tematycznej imprezy FarmCon 2020.

Rozgrywki będą toczone – co wydaje się oczywiste – za pośrednictwem najnowszej odsłony tej serii, a więc Farming Simulator 19, natomiast w puli nagród znajdzie się aż 250 tysięcy euro. Wśród sponsorów tej ligi znajdziemy takie firmy, jak Intel czy Logitech, co pozwala traktować nadchodzące rolnicze pojedynki na wirtualnej roli z pełną powagą. Wiemy już, że w pojedynkach wezmą udział dwa trzyosobowe zespoły, które zmierzą się w różnorodnych konkurencjach farmerskich.

Jak zauważa szef studia Giants Software, Christian Ammann, inspiracją do stworzenia profesjonalnej ligi e-sportowej była spora popularność pierwszego sezonu Mistrzostw Farming Simulator, wobec czego podjęto decyzję o rozkręceniu tego wydarzenia na znacznie większą skalę, co przejawia się nie tylko w sporej puli nagród, ale także umiejscowieniu rozgrywek na znanych i popularnych targach growych. Decyzja podjęta przez niemieckiego dewelopera z jednej strony może nieco zaskakiwać, a z drugiej - mówimy przecież o grze, która w ciągu 10 dni od premiery zdążyła znaleźć milion nabywców, a w Polsce czy Niemczech jest jednym z największych hitów sprzedażowych. To już bardzo rozpoznawalna marka, a stworzenie rozgrywek wspieranych przez największych producentów sprzętu dla graczy tylko pomoże w ugruntowaniu jej wizerunku. To chyba najwyższa pora, by przestać traktować serię Farming Simulator jako rozrywkę tylko dla niespełnionych rolników.

  1. Strona główna serii Farming Simulator
  2. Recenzja gry Farming Simulator 19
  3. Poradnik do gry Farming Simulator 19