Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2016, 10:03

Farming Simulator 17 debiutuje na rynku

Najpopularniejsza seria symulatorów rolniczych po dwóch latach przerwy powraca na „duże” platformy. Farming Simulator 17 zadebiutował dziś na PC, PS4 i XONE, zbierając naprawdę dobre oceny wśród graczy.

Co prawda żniwa już się skończyły, ale miłośnicy rolnictwa mają kolejną okazję, żeby wyjechać na pola. Na rynek trafiła bowiem gra Farming Simulator 17 – kolejna odsłona najpopularniejszej serii symulatorów rolniczych autorstwa studia Giants Software. Jak wynika z pierwszych recenzji graczy, tytuł ten może być niemałą gratką dla miłośników tego rodzaju zabawy – szczególnie po rozczarowaniu, jakim okazała się niedawna Polska Farma 2017. Poniżej podajemy minimalne wymagania sprzętowe produkcji. Dystrybutorem gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One w naszym kraju (w polskiej wersji językowej) jest firma CDP.pl.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7/8/10
  2. Procesor: 2.0 GHz Dual-Core
  3. Pamięć RAM: 2 GB
  4. Karta grafiki: Radeon HD 6770/GeForce GTS 450 lub lepsza z 1 GB VRAM
  5. Miejsce na dysku: 6 GB
Po dwuletniej przerwie seria Farming Simulator powraca na „duże” platformy. - Farming Simulator 17 debiutuje na rynku - wiadomość - 2016-10-25
Po dwuletniej przerwie seria Farming Simulator powraca na „duże” platformy.

Nowa odsłona cyklu nie przynosi może rewolucji, ale wprowadza parę nowości do sprawdzonej formuły. Pojawiły się m.in. cztery dotychczas niedostępne uprawy (soja, słonecznik, topole oraz rzodkiewki), opcja wypożyczania maszyn, tuning pojazdów, poboczne misje dla sąsiednich gospodarstw oraz pociągi towarowe. Ponadto usprawniono ekonomię w świecie gry: jeśli postawimy na uprawę jednej rośliny i zalejemy nią rynek, jej cena szybko zacznie spadać. Ponadto Farming Simulator 17 może poszczycić się największą mapą w historii serii oraz aż 75 prawdziwymi markami sprzętu rolniczego. Warto dodać, że opcja korzystania z fanowskich modów (wyselekcjonowanych przez producentów) po raz pierwszy pojawi się także na konsolach.

Na razie wygląda na to, że większe i mniejsze nowości przyniosły pożądany rezultat. Ponad 90% dotychczasowych recenzji graczy na platformie Steam jest pozytywnych. Produkcja Giants Software jest chwalona właśnie za implementację pomniejszych usprawnień, które jednak w znaczący sposób poprawiają wrażenia z rozgrywki, oraz za lepszą oprawę graficzną przy zachowaniu bardzo niskich wymagań sprzętowych. Z drugiej strony pojawiają się narzekania na uciążliwe błędy oraz niezbyt intuicyjne sterowanie.

Pociągi towarowe to jedna z największych nowości w tej odsłonie serii. - Farming Simulator 17 debiutuje na rynku - wiadomość - 2016-10-25
Pociągi towarowe to jedna z największych nowości w tej odsłonie serii.

Przypomnijmy jednak, że sezon na symulatory rolnictwa jeszcze się nie skończył. Choć jak dotąd wygląda na to, że Farming Simulator 2017 znowu zdominuje konkurencję, w gatunku namieszać może jeszcze Symulator Farmy 2017, który zostanie wydany w grudniu przez rodzimą firmę Techland. Tytuł ten zaproponuje m.in. zabawę w rolnika w czterech częściach świata, system rozwoju postaci oraz różnorodne możliwości zarobku.

  1. Farming Simulator 2017, czyli rolnicza ewolucja
  2. Gra Farming Simulator 2017 w serwisie Steam