Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2016, 10:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Titanfall 2 - pierwsze recenzje, nowy zwiastun, informacje o wersji PS4 Pro i inne

Na kilka dni przed premierą gry Titanfall 2 doczekaliśmy się pierwszych, pozytywnych recenzji. Dodatkowo deweloperzy wyjawili szczegóły związane z działaniem gry na konsoli PlayStation 4 Pro, zaprezentowali kolejny zwiastun i nie tylko.

28 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PC-tach ukaże się Titanfall 2 – kontynuacja pierwszoosobowej strzelanki z 2014 roku. W związku z rychłą premierą produkcji doczekaliśmy się pierwszych recenzji, informacji związanych z działaniem gry na nadchodzącym PlayStation 4 Pro oraz poniższego zwiastuna. Na materiale ponownie skupiono się na więzi łączącej pilota z Tytanem i jak zwykle pokazano ją w bardzo efektowny sposób. Motyw ten jest często wykorzystywany w kampanii promocyjnej tytułu, gdyż w odróżnieniu od części pierwszej, dwójka zaoferuje pełnoprawny tryb solowy, opowiadający o przygodzie żołnierza, który przez przypadek został wybrany na nowego pilota mecha będącego na ważnej misji. Duet musi się szybko ze sobą zżyć, by móc dokończyć niebezpieczne zadanie.

Recenzje gry Titanfall 2

Pozostając w temacie kampanii fabularnej, według większości recenzentów wypada ona jak najbardziej na plus. Historia jest wciągająca, rozgrywka daje sporo radochy i jest bardziej otwarta niż w innych FPS-ach, a poza tym singleplayer to świetny trening przed głównym daniem drugiego Titanfalla, czyli multiplayerem. Ten nie przeszedł żadnych diametralnych zmian, ale został odpowiednio rozbudowany względem jedynki, jest bogaty w zawartość i doczekał się kilku nowych mechanizmów. W ogólnym rozrachunku studio Respawn Entertainment spisało się na medal, dostarczając produkcję lepszą od poprzedniczki praktycznie pod każdym względem. Oceny zresztą mówią same za siebie:

Jack i BT-7274 głównymi bohaterami gry Titanfall 2. - Titanfall 2 - pierwsze recenzje, nowy zwiastun, informacje o wersji PS4 Pro i inne - wiadomość - 2016-10-25
Jack i BT-7274 głównymi bohaterami gry Titanfall 2.

Titanfall 2 na PlayStation 4 Pro

Titanfall 2 w skrócie:
  1. strzelanka FPP na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty;
  2. ukaże się 28 października bieżącego roku;
  3. w dniu premiery pojawi się niewielki, ważący 88 MB patch;
  4. gra na konsoli PlayStation 4 Pro będzie wyglądać i działać lepiej niż na zwykłym PS4.

Drew McCoy, producent wykonawczy gry, zdradził podczas rozmowy z dziennikarzem serwisu Stevivor, że przyszli posiadacze konsoli PlayStation 4 Pro mogą liczyć na dodatkowe atrakcje w przypadku gry Titanfall 2. Mowa m.in. o stabilniejszych 60 klatkach na sekundę oraz cieniach o wyższej rozdzielczości. Produkcja nie będzie jednak działała w natywnym 4K, a dodatkowo deweloper stwierdził, że wątpi w to, by jakikolwiek projekt AAA (wysokobudżetowe produkcje) obsługiwał taką rozdzielczość na PS4 Pro w najbliższym czasie. Nie jest to zresztą wielką niespodzianką, gdyż nawet Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment, myśli podobnie. Co ciekawe, ekipa Respawn Entertainment nie miała zbyt wiele czasu na zaznajomienie się z nowym modelem konsoli, gdyż dowiedziała się o nim stosunkowo niedawno. Jednak dzięki temu, że od początku tworzono wersję PC-tową Titanfalla 2, nie było większych problemów z uzyskaniem lepszej jakości na PS4 Pro.

Patch

Ostatnią nowinką, którą poznaliśmy przed debiutem gry jest ta związana z patchem premierowym. Jak wiele innych produkcji, tak i tę trzeba będzie na dzień dobry zaktualizować, ale na szczęście będzie to mała łatka. Vince Zampella, szef studia Respawn Entertainment, poinformował, że jej rozmiar to zaledwie 88 MB, ale niestety nie wyjawił, co rzeczony plik naprawi.

TWOIM ZDANIEM

Czy uważasz, że Titanfall 2 zginie gdzieś między CoDem a BFem?

Gra jest dobra, da sobie radę.
63,7%
Ciężko powiedzieć.
19,2%
Przy takiej konkurencji nie ma szans.
17,1%
Zobacz inne ankiety