Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 14:10

autor: Qskan

Ubisoft zapewnia, że Far Cry 6 będzie dobrze działać na last-genach

Jak dowiedział się portal VGC, deweloperzy z Ubisoftu niedługo planują pokazy rozgrywki Far Cry 6 na konsolach poprzedniej generacji. Według zapewnień, gra ma działać dobrze na wszystkich platformach.

W SKRÓCIE:
  1. David Grivel z Ubisoft Toronto zapewnił że Far Cry 6 będzie dobrze działać na wszystkich platformach, także na tych poprzedniej generacji.
  2. Na PS5 oraz XSX gra ma działać w 4K i 60 FPS.
  3. W międzyczasie gracze zauważyli, że w materiałach promocyjnych gry pojawiła się kompletna mapa wyspy, na której będzie toczyć się akcja Far Cry 6.

Ostatni pokaz firmy Ubisoft dał nam premierowe wyobrażenie tego, jak będzie wyglądać gameplay Far Cry 6. Jako ogromna produkcja z otwartym światem i ładnie prezentującą się grafiką, gra będzie miała spore wymagania, co mogło nieco martwić posiadaczy konsol poprzedniej generacji, na których tytuł ma się również ukazać. Nikt nie chce powtórki z premiery Cyberpunka 2077, która pozostawiła niesmak w ustach właścicieli PS4 czy Xboksa One (choć nie tylko u nich).

Słowa deweloperów mają uspokoić graczy - David Grivel z Ubisoft Toronto w rozmowie z portalem VGC zapewnił że gra działa dobrze na wszystkich platformach, a w najbliższych tygodniach i miesiącach ukaże się więcej materiałów z różnych konsol, czyli najprawdopodobniej dostaniemy gameplaye zarówno z obecnej, jak i poprzedniej generacji.

Grivel zapytany o ewentualne problemy odnośnie wersji na PS4 czy XONE zapewnił, że deweloperzy „celują w maksymalną jakość na wszystkich platformach” oraz że „są bardzo ostrożni w tej kwestii, więc więcej szczegółów ukaże się bardzo szybko”. Deweloper dodał także, że na PS5 oraz Xbox Series X Far Cry 6 ma działać w 4K przy 60 FPS-ach:

Szczegółem na temat next-genów, którym mogę się podzielić, jest to, że pozwalają uruchomić grę w 60 FPS i w 4K, co jest naprawdę fajne. Przetestowaliśmy to na zestawach w firmie i zdecydowanie widzę to jako świetną rzecz na konsolach nowej generacji, ale to nie znaczy, że poprzednia generacja zostanie pozostawiona sama sobie.

Jeśli chodzi o pozostałe nowiny dotyczące najnowszej odsłony serii Far Cry, to fani cyklu szybko uzyskali wiele informacji na podstawie ostatniego trailera - między innymi ujawnili całą mapę Yary, fikcyjnego państwa, w którym toczy się akcja gry. W materiale promocyjnym Ubisoftu przez krótki moment widać mapę wyspy w całości, co nie umknęło uwadze czujnych graczy.

Ubisoft zapewnia, że Far Cry 6 będzie dobrze działać na last-genach - ilustracja #1
Stopklatka z materiałów Ubisoftu ujawniająca Yarę.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 ukaże się 7 października 2021 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S, a także w ramach platformy streamingowej Google Stadia.