Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 19:23

Far Cry 6: pierwszy gameplay; premiera w październiku

Firma Ubisoft zaprezentowała dziś gameplay z gry Far Cry 6. Poznaliśmy też datę premiery nowej odsłony popularnego cyklu FPS-ów.

Na dzisiejszym pokazie firmy Ubisoft zobaczyliśmy pierwszy gameplay z Far Cry 6, czyli kolejnej odsłony bestsellerowej serii FPS-ów. Trwający kilka minut materiał możecie zobaczyć poniżej. Przy okazji poznaliśmy też datę premiery tytułu – ukaże się on 7 października 2021 roku. Zachęcam również do przeczytania naszej zapowiedzi Far Cry 6.

Oglądając poniższy zwiastun, możecie odnieść wrażenie, że seria nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich odsłon. I tak w istocie jest – to wciąż nieprzerwana rozwałka z użyciem mniej lub bardziej wyszukanych narzędzi i technik mordu. Co nie zmienia faktu, że fani cyklu szybko dopatrzą się kilku nowości. Przeniesienie akcji z lesistej Montany do inspirowanego Kubą tropikalnego państwa Yara i jego olbrzymiej stolicy, Esperanzy, to tylko początek zmian.

Bohaterem lub bohaterką gry będzie Dani Rojas, członek (tudzież członkini) lokalnego ruchu oporu, który (która) walczy z władającym krajem dyktatorem Antonem Castillo, (w tej roli Giancarlo Esposito, aktor szerzej znany z serialu Breaking Bad). W odróżnieniu od niemego protagonisty (lub niemej protagonistki) „piątki”, Dani potrafi mówić, co powinno ułatwić graczom wcielenie się w tę postać. W walce z władzą wykorzystamy szereg tradycyjnych broni, takich jak łuki, pistolety, strzelby, karabiny, wyrzutnie rakiet czy granaty, ale część uzbrojenia – tak jak w Far Cry: New Dawn – stworzymy sami, m.in. miotacz płyt CD, pozwalający odstrzeliwać kolejnych wrogów m.in. w rytm Macareny zespołu Los Del Rio. Siać zniszczenie będziemy też mogli z pomocą plecaków odrzutowych, których w nieco innej formie mogliśmy już posmakować w DLC Uwięzieni na Marsie do Far Cry 5.

Sporej wielkości mapę przyjdzie nam przemierzać za pomocą większych i mniejszych środków transportu – od quadów po samochody sportowe i terenowe, traktory, a nawet… konie. Maszyny, podobnie jak bronie, będą miały różne zastosowanie: jedne, wyposażone w karabiny maszynowe, przydadzą się do ostrzelania przeciwników, a inne, z doczepionymi do przednich zderzaków pługami, pozwolą bez problemu przebić się przez wrogie barykady. Wspomniany wcześniej koń nie będzie zaś jedynym zwierzęcym towarzyszem – co powiecie na odwracającego uwagę wrogów kalekiego psa lub krwiożerczego aligatora? Jednego i drugiego można pogłaskać!

Na temat fabuły Far Cry 6 trudno powiedzieć coś więcej niż to, że na pierwszy rzut oka wydaje się ona ciężka w odbiorze. Wiecie, walka z dyktaturą czy zarysowana w powyższym materiale niełatwa relacja Antona Castillo z jego synem, Diegiem, którego ojciec szykuje na swojego następcę. Tylko że… Walka z kultem Josepha Seeda w „piątce” również wydawała się interesującym tematem, ale koniec końców dla fabuły w poprzedniczkę raczej nie graliśmy. Zobaczymy, co Ubisoft przygotuje tym razem. Od strony mechaniki nie powinno być większych zaskoczeń – „szóstka” wygląda bowiem na dość podobną do piątej odsłony serii grę z prostymi elementami RPG, która rzuci nas na dużą, otwartą mapę z masą aktywności do wykonania. Fani cyklu powinni być zadowoleni, a nowi odbiorcy zyskać możliwość zapoznania się z marką w bardziej atrakcyjnej niż poprzednio oprawie graficznej.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 ukaże się na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S. Na komputerach tytuł ominie Steama i będzie dostępny wyłącznie w sklepie Ubisoftu oraz w Epic Games Store.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej