Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2020, 21:57

Far Cry 6 – data premiery potwierdzona. Gra ominie Steam

W trakcie pokazu Ubisoft Forward wyświetlono zwiastuny gry Far Cry 6, ujawniono datę premiery oraz potwierdzono, że produkcja nie trafi na Steam.

Ostatnią z gier pokazanych podczas konferencji Ubisoft Forward było Far Cry 6, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu FPS-ów z otwartym światem. Wydawcy nie udało się utrzymać w tajemnicy praktycznie niczego, gdyż wcześniej do sieci wyciekły pierwsze informacje oraz zwiastun fabularny.

Na prezentacji pojawił się ten trailer, ale poprzedziła go nowa animowana sekwencja początkowa gry. Ponadto potwierdziły się plotki odnośnie daty premiery, którą ustalono na 18 lutego przyszłego roku.

Far Cry 6 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X i PS5 oraz streamingową platformę Google Stadia.

Ruszyła już oficjalna strona gry, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że wersja pecetowa ominie Steam i dostępna będzie tylko przez serwisy Uplay i Epic Games Store. Nie było to żadnym zaskoczeniem, gdyż firma Ubisoft od pewnego czasu stosuje taką taktykę wydawniczą dla wszystkich swoich produkcji.

  1. Oficjalna strona Far Cry 6
  2. Oficjalna strona firmy Ubisoft