Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 19:25

autor: Entelarmer

Gruby Entertainment to nowe studio polskich weteranów z People Can Fly

Gruby Entertainment – tak zwie się nowe studio założone przez byłych pracowników People Can Fly. Polacy tworzą FPS-a, obiecując, że dostarczą wysokokaloryczną akcję w towarzystwie „ważnych i znaczących decyzji”.

Studio People Can Fly ma obecnie na głowie Outriders, ale nie wszyscy pracownicy polskiego dewelopera zostali przy projekcie do końca. Grzegorz Michalak, Karol Szyszka, Paweł Siech oraz Kamil Misiowiec założyli własny zespół pod nazwą Gruby Entertainment. Formalnie funkcjonuje on od 2020 roku i ma już porozumienie wydawnicze z firmą Super.com.

Co takiego szykują „grubi” twórcy? Na razie nie podano szczegółów, ale złożono obietnicę, by dostarczyć „wysokokaloryczną rozgrywkę dla hardkorowych graczy” i „napakowane akcją godziny” w towarzystwie „ważnych i znaczących decyzji”. Oficjalna strona studia zdradza też, że zespół wykorzysta m.in. technologię Unreal Engine do stworzenia FPS-a. Powiedzmy, że daje nam to jako takie pojęcie o kierunku obranym przez Gruby Entertainment. Jakie jednak dokładnie są zamierzenia polskich deweloperów, dowiemy się dopiero po ujawnieniu konkretnych informacji. Co – miejmy nadzieję – nastąpi raczej prędzej niż później.