Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 21:21

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Microsoft Flight Simulator zmniejszył objętość o ponad połowę

Duży krok dla Microsoft Flight Simulator - twórcy gry oprócz naprawy wielu błędów zdołali obniżyć rozmiar tytułu o ponad połowę jego dotychczasowej wagi.

Najnowsza aktualizacja (1.16.2.0) do Microsoft Flight Simulator, oprócz naprawy pomniejszych błędów związanych z nawigacją statkiem powietrznym czy warunkami atmosferycznymi i urządzeniami pomiarowymi, zmniejsza znacząco rozmiar podstawowej wersji produkcji na dysku. Deweloperzy odpowiedzialni za wspomniany symulator z pewnością nie próżnują, a owoce ich pracy widać po wadze gry, która skurczyła się o przeszło połowę - teraz do pobrania na wstępie mamy 83 GB danych zamiast 170 GB.

Ekipa studia odpowiedzialnego za Microsoft Flight Simulator skutecznie poradziła sobie z ceną, jaką musiała zapłacić za stworzenie tytułu z imponującą grafiką - dużym jego rozmiarem. Dzięki temu gra porównywana wagowo z Call of Duty: Modern Warfare czy Red Dead Redemption 2 stała się bardziej przystępna dla większej liczby graczy.

Jeśli jesteście zainteresowani pozostałymi zmianami, jakie pojawiły się w związku z patchem oznaczonym numerem 1.16.2.0, to możecie je znaleźć tutaj.